Слина кліщів здатна лікувати артрит і хвороби серця
20 июл, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 146 Переглядів

Слина кліщів здатна лікувати артрит і хвороби серця

Сказати, що кліщі — не найулюбленіші нами істоти буде великим применшенням, але австралійські вчені виявили, що ці маленькі шкідники можуть допомогти нам створити нові способи боротьби із запаленнями.

Вся справа в унікальному білку, що міститься в слині кліщів, пише New Atlas.Імунна система нашого організму відповідає на травми та інфекції запальною реакцією. Зазвичай це добре, оскільки допомагає загоювати рани і боротися з чужорідними організмами. Але іноді запальна реакція може вийти з-під контролю, що призводить до хронічних захворювань, таких як хвороби серця або ревматоїдний артрит.

Незвичайність кліщів полягає в тому, що під час укусу вони можуть відключати запальну реакцію. Це дозволяє їм залишатися прикріпленими до господаря непомітно. Для цього вони виділяють зі своєї слини групу протизапальних білків, відомих як евазини, які не дають нашому організму викликати запальну реакцію.

Дослідників з Університету Монаша особливо зацікавив новий тип цих білків, який вони назвали евазини A3. Вони виявили, що ці білки можуть зупиняти ширший спектр запальних сигналів нашого організму, ніж інші типи білків.

У лабораторних випробуваннях вчені змогли використовувати ці евазини A3 для зупинки запалення, що сприяє розвитку серцево-судинних захворювань і ревматоїдного артриту. Це особливо важливий момент, оскільки йдеться про поширені захворювання, і це може відкрити новий спосіб їх лікування для мільйонів людей.

Однак ці дослідження поки що перебувають на ранніх стадіях. Хоча результат останнього дослідження і має потенціал, ми поки що не можемо говорити про створення нових ліків на основі слини кліща. Необхідно провести додаткові дослідження, щоб зрозуміти, чи можна безпечно та ефективно перетворити це відкриття на ліки для людей.

Але перший і важливий крок уже зроблено. Як пояснив один із провідних дослідників, Рам Бхусал, "евазини, отримані з кліщів, являють собою новий клас протизапальних засобів. Як такі, вони пропонують новий погляд і альтернативну стратегію зниження запалення в організмі. Це може призвести до створення нового покоління протизапальних препаратів, що дасть змогу поліпшити можливості лікування людей із хронічними запальними захворюваннями".

Читайте також: Вчений зловив найсмертоноснішу змію у світі задля протиотрути і помер від неї ж

Таким чином, хоча нам і огидно виявляти на собі кліщів, вони, як не дивно, можуть допомогти нам знайти нові способи боротьби з деякими поширеними і виснажливими захворюваннями.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: rbc.ua

Древні віруси допоможуть людям знищувати рак: вчені вже створюють вакцину
Наука

Древні віруси допоможуть людям знищувати рак:

Стародавні віруси, які виникли мільйони років тому, допомагають людям боротися з раком....

Виявлено критичний фермент у розвитку захворювань нирок
Наука

Виявлено критичний фермент у розвитку захворювань

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), хвороби нирок стали 10-ю провідною...

Віруси можуть прискорити початок хвороби Альцгеймера
Наука

Віруси можуть прискорити початок хвороби

Віруси можуть викликати запалення і порушувати зв'язки між системою, яка керує нюхом та частиною...

Авторизация