Науковці виявили нову загрозу для Європи - наступить льодовиковий період
04 авг, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 683 Переглядів

Науковці виявили нову загрозу для Європи - наступить льодовиковий період

Вчені з Данії виявили нову загрозу для Європи — клімат незабаром різко зміниться та настане льодовиковий період.

Щоб спрогнозувати майбутню кліматичну ситуацію, спеціалісти Копенгагенського університету створили спеціальну комп’ютерну модель. Основною проблемою, за словами вчених, є танення льодовиків Гренландії, що дає потужний приплив прісної води в океан та може «розмити» течію Гольфстрім.«У середині XXI століття система течій порушиться, що призведе до сильного похолодання в Північній півкулі планети приблизно через 60−70 років», — наголосили науковці.

Втім, в екваторіальній зоні ситуація буде протилежною — спека та посуха посилюватимуться, що в кінцевому результаті призведе до продовольчої кризи. Також, підвищиться рівень моря, почастішають повені та урагани.

Якщо вчені з Данії очікують на льодовиковий період у Європі, то дослідники зі США, Китаю, Ірландії, Фінляндії та Швеції навпаки — спрогнозували глобальне потепління.

Суперкомп’ютер передбачив, що клімат на Землі зміниться протягом 5 років. Глобальна температура підвищиться на 1.5°C, а до 2100 року на Землі відбудеться кліматична катастрофа.

Потепління клімату пов’язане з явищем, яке називається Ель-Ніньо. Воно призводить до підвищення температури в екваторіальній частині моря, впливаючи на кількість опадів, атмосферний тиск та інші фактори.

Це, у свою чергу, може призвести до серйозних змін у кліматі, і щоб запобігти його негативним наслідкам, необхідно терміново вжити заходів, переконані вчені.

Нагадаємо — у 2016 році всі країни ООН підписали Паризьку угоду, в якій зобов’язалися утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2 °C та «докласти зусиль» для обмеження зростання температури до 1.5°C до 2100 року.

Читайте також: Науковці виявили зброю з іншопланетного металу: знахідці 3000 років

Однак остання доповідь ООН вказує на те, що критичний температурний поріг в 1.5°C, ймовірно, буде подолано вже 2030 року.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: noworries.news

Гольфстрім може обвалитися через 2 роки, а Європа вкриється льодом
Наука

Гольфстрім може обвалитися через 2 роки, а Європа

Нове дослідження, проведене вченими з Копенгагенського університету, попереджає, що течія...

На Марсі виявили нову структуру
Наука

На Марсі виявили нову структуру

Американські вчені представили нове дослідження, у якому використовували дані спостережень...

Обвалення крижаного щита на обох полюсах почнеться раніше, ніж очікувалося
Наука

Обвалення крижаного щита на обох полюсах

Останні кілька десятиліть вчені відчайдушно намагаються знайти спосіб стримати глобальне потепління...

Авторизация