Марна трата: основні причини, чому не потрібно наклеювати захисні плівки на смартфон
Після покупки ви пошкодуєте про витрачені гроші.
Наклеєна на екран плівка — найпоширеніший спосіб «захисту» смартфона. Хтось клеїть її самостійно, а хтось отримує в готовому вигляді: деякі виробники ліплять плівку вже на заводі (або як мінімум кладуть у комплект, «спокушаючи» користувача відразу наклеїти її після розпакування гаджета), інформує Ukr.Media.
Але чи реально вона така корисна?
Скоріше ні ніж так. Насправді плівка може захистити скло смартфона лише від дрібних подряпин. Наприклад, такі можна отримати, якщо носити телефон в одній кишені або в сумці з чимось ще (дрібницею, ключами, пластиковою карткою, гаманцем, ручкою). Від будь-яких серйозніших пошкоджень і падіння на підлогу плівка точно не захистить.
А ось міняти її доведеться часто — неякісна плівка може почати пузиритися, а її краї — досить швидко задиратися, що відразу псує зовнішній вигляд смартфона. Якщо не хочеться ходити із таким екраном, приблизно кожні 3 місяці плівку доведеться оновлювати.
І ще один аргумент «проти» плівки — тактильні відчуття. Олеофобне покриття гарного захисного скла просто приємно чіпати, воно мало чим відрізняється від олеофобки екрану. А плівка — геть-чисто позбавляє цього відчуття: палець по ній ковзає набагато гірше. Звичайно, можна взяти просунуту плівку з олеофобним шаром, але навіщо, якщо вона вже неподалік нормального скла.
Тим, хто клеїть плівку, щоб зберегти косметичний вигляд для продажу телефону в майбутньому: ви самі вірите в це? Зараз у продажу купа класних новинок із більш ніж адекватним цінником. Якщо у вас не Айфон або якийсь топовий флагман, то купувати його з рук навряд чи захочуть. Особливо якщо ви проносите девайс 2-3 роки — на той час він уже буде застарілим і морально, і щодо «заліза».
Читайте також: Чому не можна користуватися смартфоном, якщо розбилося скло
Якщо ж хочеться захистити екран, то клеїти треба тільки скло, без варіантів, а плівку розглядати як тимчасове рішення до його покупки. Коштує скло ненабагато дорожче (звичайно, якщо не брати його в салонах зв'язку, і не платити ще за наклейку), але рятує не тільки від подряпин, а й від серйозніших пошкоджень. А це реально важливо, адже заміна екрану в будь-якому смартфоні коштує дуже дорого. І міняти скло доведеться набагато рідше, так що в перспективі 1-2 років такий захист вийде навіть вигіднішим.