Вчені вивчили нові закономірності у поведінку злочинців-рецидивістів
14 ноя, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 499 Переглядів

Вчені вивчили нові закономірності у поведінку злочинців-рецидивістів

Автори нової наукової роботи закликають колег активніше вивчати поведінку злочинців, щоб допомогти поліції у профілактиці та розкритті злочинів.

Вчені з Центру комплексних досліджень (Complexity Science Hub) вивчили 1,2 млн кримінальних інцидентів і на основі отриманих даних розробили новий метод виявлення закономірностей у кримінальних траєкторіях, передає Phys.org.Набір даних включав усі кримінальні справи, порушені проти окремих осіб за шість років у невеликій країні центральної Європи.

Дослідники розділили всі правопорушення на 21 категорію (корупційні, сексуальні та інші). Враховувалася соціально-демографічна інформація, така як вік та стать, а також відомості про характер та тяжкість скоєних злочинів та географічний регіон, де вони були скоєні.

Одним із ключових питань дослідження полягало в тому, чи спеціалізуються злочинці на конкретних видах злочинів чи виявляють загальний підхід, займаючись різними видами протиправної діяльності.

Згідно з аналізом, злочинці, які спеціалізуються на конкретних видах злочинів, як правило, старше і найчастіше жіночої статі, ніж особи, які вчиняють ширше коло злочинів.

"Такі люди також зазвичай діють у вужчому географічному регіоні, що говорить про їхню залежність від місцевих знань і потенційну підтримку з боку людей у цьому конкретному регіоні, на відміну від злочинців з ширшою спрямованістю", – пояснює Штефан Турнер (Stefan Thurner) із Complexity Science Hub.

Схильність співпрацювати у тісніших локальних мережах також підвищує ймовірність повторного злочинного партнерства.

Із 581 тисячі осіб, справи яких вивчали дослідники, майже чверть скоїли більше одного злочину. Аналіз їхніх злочинів, пов'язаних, зокрема, з крадіжками зі зломом, наркотиками та хакерством, може допомогти поліції у розробці інструментів для запобігання та розкриття злочинів, зазначають дослідники, додаючи, що при цьому мають дотримуватися всіх правові норми для захисту особистої інформації.

Читайте також: Вчені назвали спосіб уповільнити старіння

Вчені відзначають, що незважаючи на важливість систематичного дослідження закономірностей злочинних кар'єр, особливо для запобігання повторним злочинам, на даний момент вкрай мало комплексних емпіричних досліджень на цю тему.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: zn.ua

Вчені назвали спосіб уповільнити старіння
Наука

Вчені назвали спосіб уповільнити старіння

Століттями вчені б'ються над одним із головних питань — як уповільнити старіння....

Вчені розповіли, чому люди набирають вагу після різдвяних свят
Наука

Вчені розповіли, чому люди набирають вагу після

Різдвяні та новорічні свята — одні з найочікуваніших у році....

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у чаклунство
Наука

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у

Здавалося б, у світі, де вчені розробляють місії з колонізації інших планет та освоєння нових...

Авторизация