Японський апарат вперше в історії висадився на Місяці. Місія під загрозою зриву через проблеми з живленням
22 янв, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 2 975 Переглядів

Японський апарат вперше в історії висадився на Місяці. Місія під загрозою зриву через проблеми з живленням

Цього тижня Японія стала п’ятою країною, яка висадила космічний корабель на Місяць.

Утім її місія просувається не так гладко, як очікували: у посадкового модуля SLIM є проблеми з батареями.Перший японський місячний посадковий модуль прибув на поверхню Місяця близько о 17:20 за київським часом в п’ятницю, 19 січня. Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), яке керує місією SLIM, транслювало приземлення в прямому ефірі на YouTube.

Приблизно через дві години після приземлення офіційні особи JAXA провели пресконференцію, на якій підтвердили, що космічний корабель здійснив успішну посадку.

Незабаром в JAXA виявили, що з посадковим модулем є проблеми. Його сонячна батарея не виробляла електроенергію після приземлення. В агентстві очікували, що SLIM розрядиться протягом кількох годин. Однак тепер прогнози більш оптимістичні.

«Після приземлення не вдалося підтвердити живлення від сонячних батарей. При рівні заряду батареї 12% акумулятор було від'єднано (як і планувалося), щоб уникнути неможливості перезавантаження для операції відновлення через надмірний розряд. Таким чином, SLIM вимкнувся...

Згідно з даними телеметрії, сонячні батареї SLIM спрямовані на захід. Отже, якщо сонячне світло почне світити на поверхню Місяця із заходу, є ймовірність вироблення електроенергії, і ми готуємося до відновлення. SLIM може працювати лише від сонячних батарей», — йдеться в останніх повідомленнях JAXA в X.

Агентство запевняє, що отримані апаратом до вимкнення живлення технічні дані та зображення було успішно передано.

«Зараз ми проводимо детальний аналіз і радіємо, що отримали багато даних. Ми готуємося оголосити статус SLIM і поточні результати в кінці тижня. Хоча настрій після приземлення був не таким, як планувалося, ми раді, що змогли так багато досягти, і щасливі, що приземлилися успішно», — зазначають JAXA.

Нагадаємо, SLIM, невеликий апарат довжиною 2,7 метра, був запущений 6 вересня разом потужним рентгенівським космічним телескопом XRISM. На Різдво, 25 грудня, SLIM прибув на місячну орбіту.

Його приземлення, яке, як і планувалося, відбулося в другій половині січня, зробило Японію п’ятою країною (після Радянського Союзу, США, Китаю та Індії), що здійснила м’яку посадку космічного корабля на Місяць.

Читайте також: США хочуть почати видобуток мінералів на Місяці

За останні роки кільком комерційним посадковим апаратам, подібним за масштабом до SLIM, не вдалося безпечно досягти поверхні Місяця.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: techno.nv.ua

У США стартувала друга за потужністю ракета у світі: як це було (ФОТО)
Техно / Відео

У США стартувала друга за потужністю ракета у

З космічного центру Кеннеді у Флориді 13 жовтня запустили ракету Falcon Heavy, другу за потужністю...

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком 700 років
Наука

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком

Археологи в Норвегії зробили нове відкриття....

До Землі летить великий астероїд
Наука

До Землі летить великий астероїд

Астероїд, діаметр якого становить близько 122 метрів, у суботу, 30 липня, о 02:02 за київським...

Авторизация