Науковці наблизились до розгадки секрету появи Місяця
18 фев, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 662 Переглядів

Науковці наблизились до розгадки секрету появи Місяця

Японський посадковий модуль SLIM допоміг вченим зробити крок до розуміння, як з’явився Місяць. Він вивчав місячне каміння всього кілька днів.

SLIM виявився здатним дослідити не один, а десять місячних каменів за чотири дні роботи. Це значно збільшило кількість цінних наукових даних. Отриману інформацію порівняють з мінеральним складом земних порід.Японське космічне агентство JAXA сподівається, що аналіз цих каменів допоможе вченим краще зрозуміти, чи мають місячні та земні породи спільні елементи.

Це може підтвердити теорію, що Місяць утворився в результаті гігантського зіткнення між Землею та іншим великим космічним тілом. За цією теорією, від Землі відокремилася частина, яка згодом стала Місяцем.

Посадка SLIM на Місяць стала першою подібною місією для Японії. Хоча модуль і приземлився на поверхню Місяця, він спочатку не зміг правильно розгорнути сонячні панелі для забезпечення себе енергією. Тільки через 10 днів, завдяки зміні положення Сонця, модуль зміг активуватися та розпочати свою роботу.

Ця місія є значним досягненням для японської космічної науки та дослідження космосу загалом. Результати, отримані завдяки модулю SLIM, можуть відіграти ключову роль у вирішенні однієї з найбільших загадок нашої Сонячної системи.

Нагадаємо — у січні вчені виявили на Марсі достатньо води, щоб покрити всю поверхню планети океаном завглибшки від 1.5 до 2.7 метри. За повідомленням вчених, товщина крижаного поясу, покритого «кіркою» вулканічного попелу, досягає 3.7 км.

Читайте також: Науковці розповіли, що станеться з людьми, які потраплять на Марс

Лід не є кристально чистим, він сильно забруднений пилом. Хоча присутність льоду поблизу екватора робить його більш доступним для майбутніх експедицій з людьми, «кірка» завтовшки кілька сотень метрів істотно ускладнить доступ до нього.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: noworries.news

Японський апарат вперше в історії висадився на Місяці. Місія під загрозою зриву через проблеми з живленням
Наука / Техно

Японський апарат вперше в історії висадився на

Цього тижня Японія стала п’ятою країною, яка висадила космічний корабель на Місяць...

5 маловідомих фактів про Місяць: що приховує природний супутник Землі
Наука

5 маловідомих фактів про Місяць: що приховує

Негостинний, суворий, безповітряний, покритий небезпечним порошком із реголіту...

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили динозаврів на землі
Наука

На супутнику знайшли сліди астероїдів, які вбили

Учені досліджували зразки місячного ґрунту й з'ясували, що мільйони років тому падіння астероїдів...

Авторизация