Вчені з'ясували, який найгірший і найкращий час доби
15 мар, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 126 Переглядів

Вчені з'ясували, який найгірший і найкращий час доби

Вони проаналізували низку факторів.

Вчені визначили найгірший і найкращий час доби для людини.Про це пише nypost.com з посиланням на дослідження, опубліковане в PLOS Digital Health Journal.

Так, науковці з'ясували, що 5 ранку офіційно є найгіршим часом доби, з огляду на настрій, циркадний годинник та інші фактори. Дослідники з Мічиганського університету та Дартмутського медичного інституту виявили, що саме в ці шістдесят хвилин люди повідомляють про свій найгірший настрій незалежно від того, коли вони прокинулися.

На противагу цьому, о 17:00, згідно з дослідженням, більшість людей перебувають у найкращому настрої.
Науковці назвали найгірший і найкращий час доби для людини / Фото: Pexels

"Настрій природно циклічно змінюється з найнижчою точкою вранці і найвищою ввечері, незалежно від депривації сну", — пояснив Бенджамін Шапіро, головний автор дослідження і психіатр Дартмутського медичного центру.

Він та його команда дійшли такого висновку, проаналізувавши дані Fitbit, отримані від 2 602 медичних інтернів протягом двох років. Вони використовували результати пристрою для відстеження здоров'я, щоб виміряти безперервну частоту серцебиття, кількість кроків, дані про сон і щоденні оцінки настрою учасників. Тим часом, вимірювання частоти серцевих скорочень і руху інтернів дозволило вченим оцінити їхній циркадний годинник, а також час неспання.

"Ми виявили, що настрій підпорядковується ритму, пов'язаному з внутрішнім годинником організму, і вплив годинника зростає, коли людина довше не спить", — сказав старший автор дослідження Денні Форгер, який викладає математику в Медичній школі U-M.

Разом з аналізом за допомогою Fitbit дослідники також періодично просили студентів оцінити свій настрій за шкалою від 1 до 10.

Дослідники виявили, що, поряд із вищезгаданою кореляцією між часом і настроєм, настрій учасників погіршувався тим більше, чим довше вони не спали.

"Дефіцит сну – це окремий процес, який ще більше погіршує настрій, — пояснює Шапіро. — Тож у людини, яка не спала всю ніч, о 5 ранку настрій буде ще гіршим, ніж якби вона прокинулася о 5 ранку. Однак у звичайний день їхній настрій о 5 ранку все одно буде нижчим, ніж увечері".

Читайте також: Вчені з’ясували, в який час доби ефективніше приймати ліки від артеріального тиску

Проте, вчені вважають, що дослідження демонструє, як неінвазивний цифровий інструмент, такий як Fitbit, може бути ефективно використаний в клінічних умовах.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: novosti24.kiev.ua

Науковці розповіли, що станеться з людьми, які потраплять на Марс
Наука

Науковці розповіли, що станеться з людьми, які

Дослідники виявили, що тривалий політ на Марс може негативно вплинути на мозок людини...

Вчені розповіли, чому маленькі діти багато сплять
Наука

Вчені розповіли, чому маленькі діти багато сплять

Вчені спостерігали за мозком новонароджених, коли вони спали, і з'ясували, чому цей процес...

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у чаклунство
Наука

Вчені з'ясували, скільки жителів Землі вірять у

Здавалося б, у світі, де вчені розробляють місії з колонізації інших планет та освоєння нових...

Авторизация