Термоядерний реактор у Південній Кореї встановив новий рекорд
15 апр, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 144 Переглядів

Термоядерний реактор у Південній Кореї встановив новий рекорд

Експериментальний термоядерний реактор підтримував надвисоку температуру протягом рекордних 48 секунд.

Цілком можливо,що саме він стане новою сходинкою до реалізації ідеї отримання величезної кількості чистої енергії.Новий рекорд ядерного синтезу

Південнокорейські вчені повідомили, що створене ними «штучне сонце» встановило новий рекорд термоядерного синтезу, нагрівши плазмовий контур до 100 мільйонів градусів за Цельсієм протягом 48 секунд.

Корейський надпровідний реактор Tokamak Advanced Research (KSTAR) побив попередній світовий рекорд у 31 секунду, який був встановлений ним же у 2021 р. Цей прорив є невеликим, але вражаючим кроком на довгому шляху до джерела майже необмеженої чистої енергії.

Вчені намагаються приборкати силу ядерного синтезу, процесу, завдяки якому горять зірки, вже понад 70 років. Полягає він у тому, що в умовах величезних тисків та температур стає можливим Це перетворює матерію на світло і тепло, виробляючи величезну кількість енергії без утворення парникових газів або довготривалих радіоактивних відходів.

Як працює термоядерний реактор

Проте відтворення умов, що існують у серцях зірок, є непростим завданням. Найпоширеніша конструкція термоядерного реактора, токамак, працює шляхом перегрівання плазми (один з чотирьох станів речовини, що складається з позитивних іонів і негативно заряджених вільних електронів) і утримування її всередині тороїдної реакторної камери з потужними магнітними полями.

Однак утримання турбулентних і перегрітих витків плазми на місці достатньо довго для того, щоб відбувся ядерний синтез, було кропітким процесом. Радянський вчений Натан Явлінський сконструював перший токамак у 1958 році, але ще нікому не вдалося створити реактор, здатний віддавати більше енергії, ніж він приймає.

Одним з головних каменів спотикання було те, як поводитися з плазмою, достатньо гарячою для термоядерного синтезу. Термоядерні реактори потребують дуже високих температур — у багато разів гарячіших, ніж на Сонці.

А все через те, що їм доводиться працювати при набагато нижчому тиску, ніж там, де термоядерний синтез природним чином відбувається в ядрах зірок.

Наприклад, ядро Сонця досягає температури близько 15 мільйонів градусів за Цельсієм, але має тиск, який приблизно в 340 мільярдів разів перевищує тиск повітря на рівні моря на Землі.

Технічні складності керованого термоядерного синтезу

Приготувати плазму до таких температур — відносно легка задача, але знайти спосіб загнати її так, щоб вона не пропалила реактор, не зруйнувавши при цьому процес термоядерного синтезу, технічно складно. Зазвичай це робиться за допомогою лазерів або магнітних полів.

Щоб збільшити час горіння плазми порівняно з попереднім рекордним експериментом, вчені змінили деякі аспекти конструкції реактора, в тому числі замінили вуглець на вольфрам, щоб підвищити ефективність «диверторів”»токамака, які виводять тепло і попіл з реактора.

Читайте також: Виявилося, що наша Земля ще більш унікальна ніж вважали науковці

Цей рекорд приєднався до інших, встановлених на конкуруючих термоядерних реакторах по всьому світу, в тому числі на фінансованій урядом США Національній установці запалювання (NIF), яка потрапила в заголовки газет після того, як активна зона реактора на короткий час виділила більше енергії, ніж було в неї вкладено.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: universemagazine.com

Як помре Сонце і чи виживе після цього людство: новий прогноз вчених
Наука

Як помре Сонце і чи виживе після цього людство:

Астрономи вважають, що Сонце перетвориться на планетарну туманність....

Вчені назвали континент, що нагрівається швидше за інших
Наука

Вчені назвали континент, що нагрівається швидше

19 червня вчені опублікували новий великий кліматичний звіт, у якому говориться, що один із...

Учені
Наука

Учені "впіймали" незвичайний сигнал із космосу:

Астрономи виявили новий тип нейтронної зірки, яка не схожа на жодну з відомих подібних до неї зірок....

Авторизация