Вчені попередили про початок невідворотних змін клімату
13 май, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 314 Переглядів

Вчені попередили про початок невідворотних змін клімату

Це перевищить узгоджені на міжнародному рівні цілі і спричинить катастрофічні наслідки для людства і планети.

Майже 80% респондентів, усі з авторитетної Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), передбачають підвищення температури на планеті щонайменше на 2,5°C, а майже половина — щонайменше на 3°C. Лише 6% вважають, що буде досягнута міжнародно узгоджена межа в 1,5°C.Багато вчених передбачають «напівутопічне» майбутнє з голодом, конфліктами і масовою міграцією, спричиненими спекою, лісовими пожежами, повенями і штормами, інтенсивність і частота яких набагато перевищує ті, що вже відбулися.

Численні експерти заявили, що вони відчувають безнадію, розлюченість і страх через бездіяльність урядів, незважаючи на надані чіткі наукові докази.

«Я думаю, що протягом наступних п’яти років нас чекають серйозні соціальні потрясіння, — сказала Гретта Пекл з Університету Тасманії. — Влада буде перевантажена екстремальними подіями, виробництво продуктів харчування буде порушено. Я не можу відчувати більшого відчаю щодо майбутнього».

Але багато хто вважає, що боротьба з глобальним потеплінням повинна продовжуватися, якою б високою не була глобальна температура, тому що кожна частка градуса, якої вдасться уникнути, зменшить людські страждання.

Пітер Кокс з Університету Ексетера, Великобританія, сказав: «Зміна клімату не стане раптово небезпечною при підвищенні температури на 1,5°C — вона вже є такою. І це не буде просто кінцем, якщо ми перейдемо межу в 2°C, що ми цілком можемо зробити».

Звіти МГЕЗК є золотим стандартом оцінки зміни клімату, схваленим урядами всіх країн і підготовленим експертами в галузі фізичних і соціальних наук. Результати показують, що багато найобізнаніших людей на планеті очікують, що кліматичний хаос розгорнеться в найближчі десятиліття.

Кліматична криза вже завдає серйозної шкоди життю і засобам до існування в усьому світі, а за останні чотири роки глобальне потепління в середньому становило лише 1,2°C.

Експерти заявили, що зараз критично важливо провести масштабну підготовку, щоб захистити людей від найгіршої з прийдешніх кліматичних катастроф.

Цільовий показник у 1,5°C був обраний для запобігання найгіршим наслідкам кліматичної кризи і розглядається як важливий дороговказ для міжнародних переговорів.

Нинішня кліматична політика означає, що світ перебуває на шляху до підвищення температури приблизно на 2,7°C, і мало хто з експертів МГЕЗК очікує, що світ здійснить величезні заходи, необхідні для зниження цієї цифри.

Молоді вчені були більш песимістичними: 52% респондентів віком до 50 років очікують підвищення температури щонайменше на 3°C, порівняно з 38% респондентів старше 50 років. Жінки-вчені також були більш песимістичними, ніж чоловіки: 49% з них вважали, що глобальна температура підвищиться щонайменше на 3 градуси, порівняно з 38%. Різниця між вченими з різних континентів була незначною.

Діпак Дасгупта з Інституту енергетики та ресурсів у Нью-Делі сказав: «Якщо світ, особливо багатії, буде стояти осторонь і не робитиме нічого, щоб вирішити проблему, ми всі в кінцевому підсумку програємо».

Експерти чітко визначили, чому світ не може впоратися з кліматичною кризою. Майже три чверті респондентів вказали на брак політичної волі, тоді як 60% також звинуватили в цьому корпоративні інтереси, такі як індустрія викопного палива.

Багато хто також згадував про нерівність і нездатність багатих країн допомогти бідним, які найбільше страждають від кліматичних змін.

«Я очікую напів-антиутопічного майбутнього зі значним болем і стражданнями для людей глобального півдня, — сказав південноафриканський вчений, який побажав не називати своє ім’я. — Реакція світу на сьогоднішній день гідна осуду — ми живемо в епоху дурнів».

Близько чверті експертів МГЕЗК вважають, що зростання глобальної температури не перевищить 2°C, але навіть вони стримали свої сподівання.

Читайте також: Нова загроза для Землі. На Сонці виникли найпотужніші вибухи: які наслідки (ВІДЕО)

«Я переконаний, що у нас є всі рішення, необхідні для утримання температури в межах 1,5°C, і що ми реалізуємо їх у найближчі 20 років, — сказав Генрі Нойфельдт з Копенгагенського кліматичного центру ООН. — Але я боюся, що наші дії можуть бути запізнілими, і ми перетнемо одну або кілька переломних точок».скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: newsyou.info

Гольфстрім може обвалитися через 2 роки, а Європа вкриється льодом
Наука

Гольфстрім може обвалитися через 2 роки, а Європа

Нове дослідження, проведене вченими з Копенгагенського університету, попереджає, що течія...

Вчені назвали континент, що нагрівається швидше за інших
Наука

Вчені назвали континент, що нагрівається швидше

19 червня вчені опублікували новий великий кліматичний звіт, у якому говориться, що один із...

Вчені вважають, що пекельна спека наздожене Землю протягом 5 років
Наука

Вчені вважають, що пекельна спека наздожене Землю

Десятиліттями дослідники попереджають, що найближчим часом ми зіштовхнемося з безпрецедентними...

Авторизация