У Південній Африці знайшли унікальні наскельні малюнки із зображенням давно вимерлих тварин
Дослідження припускає, що загадкова тварина з бивнями, зображена на наскельних малюнках народу сан у Південній Африці, може бути древнім вимерлим видом.
Вчений Жюльєн Бенуа з Університету Вітватерсранда виявив схожість між зображенням і скам’янілостями дицинодонтів — стародавніх тварин, що мешкали в регіоні мільйони років тому.
На панелі «Рогата змія», створеній між 1821 і 1835 роками, зображені тварини та культурні елементи, характерні для мистецтва народу сан. Однією з найнезвичайніших фігур є істота з довгим тілом і загнутими донизу бивнями, яка не відповідає жодному сучасному виду.
Бенуа припускає, що народ сан міг надихатися скам’янілостями, що широко трапляються в басейні Кару, де часто знаходять останки дицинодонтів, повідомляє techno.
Цікаво, що малюнок, імовірно, був створений за 10 років до того, як західні вчені вперше описали і назвали дицинодонтів.
Якщо це зображення справді ґрунтується на спостереженнях скам’янілостей, це вказує на те, що корінні народи Південної Африки використовували стародавні викопні для створення своїх міфів і творів мистецтва задовго до появи палеонтології як науки.
Це дослідження відкриває нові перспективи для вивчення того, як народи в усьому світі взаємодіяли зі скам’янілими рештками і включали їх у свою культуру та світогляд.
Читайте також: В Африці знайшли другий за величиною алмаз у світі (ВІДЕО)
Як зазначив Жюльєн Бенуа: «Це підтверджує, що мисливці-збирачі сан виявляли та інтерпретували скам’янілості, включивши їх у свої вірування та мистецтво».