Вчені дізналися, як з'являються скам'янілості тварин
10 авг, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 277 Переглядів

Вчені дізналися, як з'являються скам'янілості тварин

Нове дослідження вчених із Лестерського університету, Великобританія, змінило уявлення наукової спільноти про те, як формуються скам'янілості м'яких тканин стародавніх тварин, повідомляє Forbes.

Більшість скам'янілостей стародавніх тварин, які знаходять вчені, є застиглими в камені останками твердих тканин — кісток і зубів. Але іноді вченим щастить, і вони знаходять окрім твердих тканин, ще й м'які – шкіру, м'язи та внутрішні органи. Це означає, що якісь особливі умови допомогли цим м'яким тканинам перетвориться на скам'янілість і зберегтися до наших днів.

Але вчених непокоїло одне питання: чому деякі внутрішні органи стародавніх живих істот перетворюються на скам'янілість частіше, ніж інші? Вчені з Лестерського університету знайшли одну з можливих відповідей на цю загадку.

Для того, щоб знайти відповідь на питання, що давно цікавить, вчені вивчили хімічні реакції, які відбуваються в тілі гниючої риби протягом 2,5 місяців.

"Один із найкращих способів перетворення м'яких тканин на скам'янілість є їх перетворення на мінерал апатит (фосфат кальцію). Вчені багато років вивчали цей процес перетворення і намагалися зрозуміти, як він відбувається. Єдине, що стало відомо точно, це те, що деякі внутрішні органи перетворюються на скам'янілості набагато частіше, ніж інші. У процесі нашого нового дослідження у нас був огидний і смердючий експеримент із рибою, що гниє, але нам вдалося зробити цікаве відкриття", — говорить Томас Клементс з Лестерського університету.

У процесі дослідження вчені з'ясували, що особлива хімія тканин стає причиною того, з якою ймовірністю внутрішні органи перетворяться на скам'янілість.

"Всі органи розкладаються однаково, але, щоб вони перетворилися на скам'янілість, їх кислотність повинна бути нижчою від порогового значення", — каже Клементс.

Дослідження показало, що за такого рівня кислотності починається процес перетворення деяких м'яких тканин на камінь. Вчені вважають, що система травлення найчастіше досягає необхідного рівня кислотності і її тканини частіше перетворюються на камінь і добре зберігаються."Деяким людям здається дивним те, що ми спостерігали кілька місяців за рибою, що гниє, але для палеонтологів важливо розуміти, як відбувається процес розкладання, щоб з'ясувати, які тканини тварини швидше за все, скам'яніють і як вони будуть виглядати в майбутньому.

Читайте також: Вчений описав наслідки у разі аварії на Запорізькій АЕС

Наші результати дають можливість відповісти на питання щодо того, чому часто у стародавніх тварин добре зберігається, наприклад, кишечник і ніколи не перетворюється на камінь печінка", — каже Сара Гебботт із Лестерського університету.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені назвали місце, де вперше з'явився COVID-19
Наука

Вчені назвали місце, де вперше з'явився COVID-19

Першим епіцентром пандемії COVID-19 став ринок морепродуктів Хуанань в Ухані (Китай)....

Як робили вино у Стародавньому Римі: вчені розкрили рецепт за допомогою 1500-річних амфор
Наука

Як робили вино у Стародавньому Римі: вчені

Вчені провели аналіз трьох давньоримських амфор, виявлених на морському дні біля узбережжя...

Пращури людини з печер у ПАР жили на мільйон років раніше, ніж вважалося
Наука

Пращури людини з печер у ПАР жили на мільйон

Вік скам'янілостей давніх пращурів людини з південноафриканських печер Стеркфонтейн становить...

Авторизация