Блогер протестував найнебезпечніший у світі процесорний радіатор заповнений рідким металом (ВІДЕО)
06 окт, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 69 Переглядів

Блогер протестував найнебезпечніший у світі процесорний радіатор заповнений рідким металом (ВІДЕО)

Відомий оверклокер і відеоблогер Роман "der8auer" Хартунг (Roman "der8auer" Hartung) нещодавно протестував систему охолодження Danamics LMX, назвавши її "можливо, найнебезпечнішим процесорним радіатором" на планеті.

Danamics LMX виглядає як типовий однобаштовий повітряний радіатор з декількома тепловими трубками. Однак його унікальна особливість полягає в тому, що ці труби заповнені рідким металевим сплавом, а саме сумішшю натрію та калію. На відміну від більш поширених сплавів галію, індію та олова, що використовуються для теплових інтерфейсів, ця суміш є хімічно агресивною і може спалахнути під впливом повітря або води.За словами der8auer, компанія Danamics прагнула підвищити ефективність традиційних теплових трубок, досліджуючи рідкі металеві сплави для процесорних кулерів ще у 2008 році. Модель кулера LMX, яка потрапила до рук німецького ентузіаста, була випущена в обмеженій кількості на початку 2010 року.

Під час тестування der8auer виявив, що рідкий металевий сплав у системі охолодження Danamics LMX має лише на 25% вищу теплоємність порівняно з водою. Однак його теплопровідність була в 30 разів вищою. Така висока теплопровідність, хоч і вражаюча, мала обмежений практичний вплив у замкненому, компактному контурі теплових трубок процесорного кулера.

Крім того, кулер Danamics LMX оснащений унікальною особливістю – неодимовим електромагнітним насосом, розташованим у його верхній частині. Ця помпа прихована під кришкою і живиться від міцних струмопровідних кабелів на 30А. Під час роботи ці кабелі значно нагрівалися, досягаючи температури 40-50 градусів за Цельсієм.

Щоб оцінити ефективність охолодження, der8auer провів синтетичні та ігрові тести, порівнюючи Danamics LMX зі звичайним повітряним процесорним кулером Noctua NH-U12A, який оснащений одним 120-мм вентилятором. Тестова платформа використовувала флагманський процесор Intel Core i9-12900KS.В ігрових тестах явного переможця не виявилося, оскільки обидва кулери показали схожі результати. Проте в синтетичному тесті Cinebench кулер Noctua випередив Danamics LMX з різницею в 5-6 градусів. Попри свій вік, Danamics LMX отримав високу оцінку за свою продуктивність, хоча традиційні теплові трубки зі стандартним холодоагентом в кулері Noctua виявилися більш ефективними, ніж рідкометалевий сплав натрію і калію.

Дивіться також Розумний міні-проектор Humane Ai Pin дебютував на Тижні моди в Парижі

Залишається невідомим, чи зіграла розробка кулера Danamics LMX якусь роль у подальшій долі компанії. Примітно, що компанія, відповідальна за цю унікальну систему охолодження, припинила свою діяльність у 2010 році. До наших днів збереглося лише кілька прототипів і ранніх зразків кулерів LMX, які роздавалися рецензентам і тестувальникам.

Читайте також: В США блогер испытал снайперскую винтовку DXL-3 (ВИДЕО)

На завершення Роман Хартунг розповів про потенційні небезпеки, пов'язані з транспортуванням кулерів LMX. Будь-яка аварія, пов'язана з пошкодженням навіть однієї такої системи охолодження, може перерости в набагато серйознішу катастрофу через летючу природу рідкого металевого сплаву, що міститься в ній.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Авантюрист перейшов найнебезпечніший міст у світі (ВІДЕО)
В світі / Відео
Кіпаріс у Чилі невдовзі може побити рекорд найстарішого дерева у світі (ВІДЕО)
Наука / Відео

Кіпаріс у Чилі невдовзі може побити рекорд

У лісі на півдні Чилі збереглося гігантське дерево, вік якого, як вважають науковці, налічує понад...

LEGO випустив модель HIMARS із солдатиком в українській уніформі (ВІДЕО)
Техно / Відео

LEGO випустив модель HIMARS із солдатиком в

Данська компанія LEGO випустила нову модель іграшки....

Авторизация