Стало відомо, чи мають співробітники право відмовитись працювати під час повітряної тривоги
18 мар, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 621 Переглядів

Стало відомо, чи мають співробітники право відмовитись працювати під час повітряної тривоги

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, чи мають співробітники право відмовитись працювати під час повітряної тривоги.

Як передає Укрінформ, про це Лубінець повідомляє у Телеграмі.За його словами, безпосередньо в трудовому законодавстві немає норми щодо заборони працювати під час повітряної тривоги, не прописана й відповідальність роботодавця, якщо доводиться працювати.

Захист населення, територій та майна від надзвичайних ситуацій, зокрема, воєнного характеру – це функція держави, яка забезпечується заходами цивільного захисту.

Для здійснення функцій цивільного захисту держава залучає матеріально-технічні ресурси всіх рівнів. Тому роботодавець зобов’язаний забезпечувати захист своїх працівників, у тому числі під час оповіщення про повітряну тривогу.

Згідно з Кодексом законів про працю України, на всіх підприємствах, в установах, організаціях мають бути створені безпечні й нешкідливі умови праці. Забезпечити їх повинен роботодавець, крім випадків, коли з працівником укладено трудовий договір про дистанційну роботу.

"Роботодавець не має право вимагати від працівника виконувати роботу, що загрожує його життю, а також в умовах, які порушують законодавство про охорону праці", - наголосив Лубінець.

Своєю чергою працівник же має право відмовитися виконувати доручену роботу, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

Роботодавець не повинен нехтувати правилами цивільного захисту. В Кримінальному кодексі передбачена відповідальність, зокрема, за такі злочини, як: порушення вимог про охорону праці, порушення вимог пожежної чи техногенної безпеки, службова недбалість.

Читайте також: Українцям почали встановлювати "розумні" лічильники на електроенергію

"Таким чином: роботодавець зобов’язаний забезпечувати цивільний захист своїх працівників, у тому числі під час оповіщення про повітряну тривогу; працівник зобов’язаний додержуватись правил цивільного захисту під час повітряної тривоги та евакуюватися в безпечне місце", - підсумував Лубінець.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: ukrinform.ua

Стало відомо, чи законна видача повісток на вулиці та в громадських місцях
В УкраЇні

Стало відомо, чи законна видача повісток на

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець пояснив, чи є законною видача...

На Житомирщині вночі збили дрон-камікадзе
В УкраЇні

На Житомирщині вночі збили дрон-камікадзе

На півночі Житомирщини під час нічної повітряної тривоги збили російський безпілотник....

У Києві укриття та сховища мають бути доступні для всіх
В УкраЇні

У Києві укриття та сховища мають бути доступні

Власники та орендарі приміщень, в яких розташовані об'єкти цивільного захисту населення -...

Авторизация