Як лікувати нерви під час війни?
22 авг, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 304 Переглядів

Як лікувати нерви під час війни?

"Проблеми з психічним здоров’ям – це актуальна тема для України.

Ми знаходимось в країні, де постійно відбуваються активні бойові дії.

Навіть якщо в тому чи іншому місті зараз відносно спокійно, люди весь час знаходяться в напрузі через те, що кожну мить щось може статись, і це неможливо передбачити", – говорить психологиня Оксана Сідун.

Коментуючи проблеми з психічним здоров’ям під час війни, експертка акцентує увагу на кількох моментах:

Українці, в яких є робота, бояться взяти відпустку. "У багатьох людей склалось враження, що якщо вони захочуть відпочити, то їх звільнять, і вони під час війни залишаться без роботи", – пояснює психологиня. З цієї причини робітники навпаки набирать на себе ще більше обов’язків чи завдань, щоб продемонструвати свою цінність. В реальності виходить, що психіка вже виснажена, і працювати стає дедалі важче.

"Не варто забувати про відпочинок. Якщо це навіть просто довгі вихідні для відновленню ресурсу – це вже чудово. При можливості можна виїхати на якийсь час за кордон, щоб відволіктись і позбавитись напруги", – говорить Сідун.

Постійний множинний стрес може негативно відбитися на здоров’ї людини в цілому. Тому не треба боятись звертатись до лікарів, радить експертка. Варто сходити до сімейного лікаря, перевіритись, зробити повний медичний чек-ап.

Проблеми з пам’яттю. "Люди почали частіше скаржитись на те, що вони щось забувають, не можуть згадати якісь речі. Насправді, це теж реакція організму на сильний стрес. В цих випадках треба виділити час на перепочинок".

Як лікувати нерви під час війни: 10 рекомендацій для підтримки ментального здоров’я

1. "Подумаю про це завтра". Перша проста, але універсальна порада – не читати новини на ніч. Як пояснює психологиня, скролінг інформаційної стрічки перед сном призводить до збудження, зайвого нервування. До того ж, новини ввечері сприймаються під більш песимістичним кутом. "Тут діє чудове правило Скарлетт О’Хара – "Я подумаю про це завтра". Якщо ви читаєте новини, то краще це робити зранку, на свіжу голову", – коментує Сідун.

2. Не забувайте про їжу. І оскільки ми перебуваємо в такому постійному стані стресу, то краще, якщо їжа буде смачною та приноситиме задоволення.

3. Не забувайте про повноцінний відпочинок вночі. Важливо, щоб це був міцний, спокійний, довготривалий сон. "Якщо ви не можете спокійно спати, то треба розібратись, з чим конкретно це пов’язано. І намагатись знайти для себе простір, де вам буде комфортно відпочити", – радить експертка.

4. Не забувайте про задоволення – масаж, секс, ванни, хобі. Тобто все те, що раніше приносило задоволення, повинно залишатись у вашому житті.

5. Правило "стоп". Якщо при зустрічі з друзями чи знайомими вони зачіпають тему, яку ви не хочете обговорювати, або ця інформація для вас занадто важка, то про це треба сигналізувати. Краще відразу сказати, що ви не хочете про це говорити, це дозволить захистити себе від додаткового стресу.

6. Зустрічі з друзями. Як вважає експертка, варто зустрічатись з друзями, якщо у вас є на це ресурс і самі друзі для вас є ресурсом. Якщо ж ні, то краще дати собі можливість побути наодинці. Наприклад, підійдуть самотні прогулянки лісом (там, де це безпечно робити).

7. Вода гарно знімає стрес. Для цього підійде будь-яка безпечна водойма – море, річка чи озеро. Можна сходити в басейн. Але насправді це може бути навіть ванна чи душ, вони теж заспокоять.

8. Якщо тривога дуже сильна, то є сенс звернутись до психотерапевта, який зможе прописати заспокійливе. "В такій медикаментозній підтримці нема нічого поганого", – підкреслює Сідун. Підійдуть і вітаміни групи В, які якраз відповідають за нервову систему.



9. Підтримуйте рутину. Про це багато говорили ще на початку повномасштабного вторгнення. Порада может бути актуальною і зараз, але тільки в тому випадку, якщо людина не втомлена. Якщо у вас є потреба просто полежати та відпочити, краще прислухатись до організму. В іншому випадку можна занурюватись у рутинні речі, які впорядковують повсякденне життя.

Читайте також: П'ять рослин, запах яких змусить тарганів піти з квартири

10. Спорт та фізичні навантаження. Дозволять відволіктись та знімуть накопичену напругу в тілі.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

МОЗ опублікувало інструкцію дій при радіаційній аварії
Здоров'я та краса

МОЗ опублікувало інструкцію дій при радіаційній

Міністерство охорони здоров'я дало покрокову інструкцію дій у випадку радіаційної аварії....

Лікарка назвала 5 корисних звичок, які допоможуть покращити сон
Здоров'я та краса

Лікарка назвала 5 корисних звичок, які допоможуть

Через постійні сирени, тривогу та нескінченну кількість новин якість сну може погіршуватися....

У МОЗ нагадали, що робити у випадку укусу кліща
Здоров'я та краса

У МОЗ нагадали, що робити у випадку укусу кліща

У Міністерстві охорони здоров’я дали поради, що необхідно зробити у випадку укусу кліща....

Авторизация