Вчені довели ефективність моржування у боротьбі зі старінням
У контрольній групі були і чоловіки та жінки, вік варіювався від 36 до 60 років. Їх поділили на дві групи.
У першу увійшли ті, хто займається лише гартуванням, а в другу – ті, хто не гребував і фізнавантаженням. І ті, й інші тморжували двічі-тричі на тиждень. Кожне тренування тривало від півгодини до 90 хвилин і включало кілька циклів процедур: розігрів, купання, лазня.
Фахівці оцінили основні параметри тіла (зростання, вага, об’єми) та серцево-судинної системи. А потім за допомогою так званої методики Сухова розрахували біологічний вік: до неї входять такі тести, як, наприклад, вимірювання тиску, підтягування на високій перекладині, присідання та інші.
Отримані підсумкові дані показали: обох групах календарний вік значно випереджав біологічний. Стан організму у піддослідних було краще середнього їхнього вікової категорії.
– У культурі ЗОЖ активно розвивається практика загартовування. Занурення в холодну воду та зимове плавання стають дедалі популярнішими.
Тобто, з одного боку, моржування позитивно впливає швидкість метаболічних процесів, уповільнює процеси старіння. З іншого ж, надмірне захоплення може виснажити ресурси організму.
Читайте також: Продукти, які здатні знизити стрес і тривожність
Цікаво: у жінок різниця між реальним та біологічним віком склала приблизно 10-11 років і, як виявилося, не залежала від фізичної активності. У чоловіків, які об’єднували загартовування та спорт, різниця склала близько дев’яти років, а у тих, хто тільки загартовувався – 18 років.