Американські вчені знайшли ліки для лікування синдрому Дауна
Американські вчені сконцентрувалися на вивченні кінази DYRK1, яка в останніх дослідженнях продемонструвала важливу роль не тільки у розвитку хвороби Альцгеймера, а й багатьох інших нейродегенеративних захворювань та навіть на синдромі Дауна.
Новий препарат є ефективним для зниження симптомів синдрому Дауна, а також впливає на початкові шляхи виникнення нейродегенеративних змін мозку, на відміну від більшості сучасних підходів, які борються з ознаками хвороби – скупченням токсичних білків.
Активність DYRK1 вважається ключовим фактором утворення токсичних бляшок бета-амілоїду та нейрофібрилярних клубків білка тау. Створений вченими препарат ігнібує послідовність цих подій, запобігаючи ушкодженню нейронів.
Тестування ліків під назвою DYR219 на мишах показало значну затримку у формуванні зародків нейродегенерації. Інші експерименти підтвердили, що лікування скорочує кількість амілоїдних бляшок у мозку гризунів та покращує їх когнітивні функції. Потім команда протестувала препарат на лікування синдрому Дауна.
Читайте також: Лікар назвала ознаки скарлатини, яка швидко поширюється
Ген DYRK1 розташовується на 21 хромосомі, яка є критичною при цьому захворюванні, пояснюють автори свою гіпотезу. Експерименти на мишах показали, що і тут ігнібування DYRK1 знизило прояви хвороби, зокрема покращило когнітивні функції.
Вчені підрахували, що якщо їхній підхід зможе відстрочити початок захворювання хоча б на п’ять років, то це скоротить захворюваність удвічі.