Учені розповіли, скільки потрібно кофеїну, щоб розбудити мозок
16 дек, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 161 Переглядів

Учені розповіли, скільки потрібно кофеїну, щоб розбудити мозок

Більшість людей, прокидаючись уранці, насамперед вирушають на кухню, щоб зробити собі чашку кави та якнайшвидше налаштуватися на робочу хвилю.

Вчені, провівши певні дослідження, дійшли висновку, що раціональне зерно в цьому щоденному ритуалі є, про що розповіли у звіті, опублікованому в журналі Physiology and Behaviour.

Кофеїн є однією з найбільш широко споживаних харчових добавок у світі. Напої з кофеїном, наприклад, кава або чай, енергетичні напої з кофеїном і безалкогольні напої широко споживаються молодими людьми для покращення функцій організму, таких як підвищення пильності, зменшення сонливості, стимуляція уваги та збудження. Низькі та помірні дози кофеїну (20–400 мг/день) можуть покращити самопочуття й підвищити мотивацію та енергію для роботи без несприятливих поведінкових ефектів.

Читайте також: Лікарі назвали копійчаний сік, який здатен знизити тиск і холестерин


В експерименті взяли участь 25 здорових чоловіків без шкідливих звичок із Університету Південно-Східної Азії. Фахівці, які стоять за новим дослідженням, прагнули "з'ясувати, чи може одна низька доза кофеїну як ранковий напій для пробудження вплинути на активність мозкових хвиль і когнітивні функції". Результати показали, що через 30 хвилин після прийому 50 мг кофеїну спостерігалося зниження активності альфа-хвиль. Це тип мозкової активності, пов'язаний із сонливістю. Також помічено покращення робочої пам'яті й когнітивних функцій.Однак кавою та міцним чаєм не варто зловживати людям, які мають серцево-судинні захворювання, щоб не "перевантажити" організм.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Два небезпечні для здоров’я наслідки вживання газованої води
Здоров'я та краса

Два небезпечні для здоров’я наслідки вживання

Газовані напої добре вгамовують спрагу, але можуть також нашкодити організму....

Кардіологи розповіли, як кава впливає на артеріальний тиск людей з гіпертонією
Здоров'я та краса

Кардіологи розповіли, як кава впливає на

Чи потрібно людям із підвищеним артеріальним тиском відмовлятися від кави....

Від яких хвороб захищає кава
Здоров'я та краса

Від яких хвороб захищає кава

Думки щодо вживання кави різні - хтось вважає її наркотиком, а хтось жити не може без ранкової...

Авторизация