Лікар розповіла, як вберегтися від гепатиту та чи виліковний він
20 май, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 770 Переглядів

Лікар розповіла, як вберегтися від гепатиту та чи виліковний він

У 2021 році статистика захворювання на гепатит в Україні була такою: вірусний гепатит C - 1 491 074 особи, а вірусний гепатит B - 621 281.

Стає очевидно, що проблема з обізнаністю про шляхи зараження гепатитом і його лікування існує.Тому щороку 19 травня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з гепатитами.

Лікар-інфекціоніст Анастасія Лішневська в коментарі Styler розповіла, як можна убезпечитися від гепатиту та профілактувати захворювання.

Що таке гепатит та які види бувають

Лікар пояснює, що гепатит - це запалення печінки, яка є важливим органом фільтрації крові та боротьби з інфекціями. Якщо печінка не може повноцінно виконувати свої функції, страждатиме весь організм.

Розрізняють гепатити типу А, В, С, D та E. Основну небезпеку складають хронічні вірусні гепатити, особливо вірусний гепатит C, оскільки вони можуть ніяк не проявлятися, поки значно зруйнують печінку.

За клінічними ознаками гепатити складно відрізнити один від одного. Для цього потрібні додаткові методи обстежень та попередня історія життя хворого.

Як можна заразитися гепатитом

Гепатит A та Е - через їжу, воду, немиті руки.
Гепатит B, С і D - через кров, статевий контакт, від матері до дитини, використання нестерильних інструментів.

Однак не варто забувати, що зловживання алкоголем, токсини, деякі ліки та певні захворювання можуть також спричинити гепатит. Проте найчастіше гепатит спричинений саме вірусом.

Чи є ліки проти гепатитів

Сьогодні для лікування гострих вірусних гепатитів використовують підтримувальну терапію. А от хронічні вірусні гепатити B і С можна лікувати спеціальними противірусними препаратами.

"Вірусний гепатит C практично в кожному випадку виліковний, а у хворих з хронічним вірусним гепатитом B можливо збереження вірусу на все життя", - розповідає лікар.

Варто додати, що терапія проти гепатиту B значно знижує кількість вірусних клітин у крові, проте не знищує їх повністю.

Як можна вберегтися від зараження гепатитом

Експерт каже, що для вірусних гепатитів A та В розроблена вакцинація.

"Слід зауважити, що ці вакцини використовуються не тільки для планової профілактики, а мають ефект і при використанні після контакту з хворим. Хоча, зрозуміло, що ефективність доконтактної профілактики значно вища", - наголошує медик.

Профілактика вірусного гепатиту A та Е полягає в митті рук, достатній термічній обробці харчових продуктів і кип'ятінні води.

Для того, щоб запобігти зараженню вірусними гепатитами B, С, D, використовуйте стерильні або одноразові інструменти, регулярні обстеження навіть без наявних симптомів, механічну контрацепцію.

Читайте також: Дефіцит цих вітамінів призведе до проблем в організмі

А для профілактики передачі вірусного гепатиту B новонародженій дитині від матері вводиться вакцина та імуноглобулін.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: rbc.ua

Лікар розповіла, чому з'являються білі цятки на нігтях
Здоров'я та краса

Лікар розповіла, чому з'являються білі цятки на

Дуже часто у людей на нігтях з'являються білі цятки, які багато хто вважає грибком....

Хворобу печінки можна запідозрити по руках
Здоров'я та краса

Хворобу печінки можна запідозрити по руках

Печінка є одним з життєво важливих органів, що відповідає за понад 500 функцій в організмі....

Лікар назвала ознаки скарлатини, яка швидко поширюється
Здоров'я та краса

Лікар назвала ознаки скарлатини, яка швидко

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська повідомила, що діти знову почали хворіти на скарлатину. І хоча...

Авторизация