Хронічний фарингіт - дієве лікування
22 авг, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 228 Переглядів

Хронічний фарингіт - дієве лікування

Регулярне виникнення болю у горлі може бути проявом хронічного фарингіту. Це дуже поширена хвороба, яка може добряче зіпсувати якість життя (1).

Навіть у час ремісії вона викликає відчутний дискомфорт у горлі. А регулярні загострення супроводжуються значним погіршенням самопочуття. Проте хворобу можна подолати: основна умова успіху — це комплексний та індивідуальний підхід.

{banner_news}

Чому виникає хронічний фарингіт: основні причини

Найчастіше основною причиною хвороби є неправильне лікування гострої форми фарингіту (2). За таких умов інфекція не виліковується, а лише “придушується” та залишається у слизових оболонках глотки.

Тобто будь-яке переохолодження чи інші “зручні” умови викликають активацію збудників хвороби та закономірне загострення.

Серед інших причин хронічного фарингіту:

  • особливості професії — наприклад, надмірне навантаження голосового апарату чи вплив подразливих факторів (пилу, будівельного сміття);
  • кліматичні умови;
  • хвороби внутрішніх органів, зокрема ГЕРБ — гастроезофагіальна рефлюксна хвороба за якої кислий вміст шлунка вкидається у глотку та подразнює її.
Хронічний фарингіт може мати не тільки інфекційну хворобу. Лікарям доводиться стикатися з алергічним та травматичним запаленням.

Симптоми хронічного фарингіту

У період ремісії (після лікування чергового загострення) хвороба себе проявляє:

  • сухістю в горлі;
  • незначним свербінням та пирхотінням у горлі ;
  • дискомфортом в області задньої стінки горла.
Загострення хвороби супроводжуються тими ж симптомами, що й звичайний гострий фарингіт. Проте температура піднімається дуже рідко, не вище 38⁰ С, а загальний стан майже не погіршується. Ознаки включають біль у горлі, відчуття грудки слизу у глотці, регулярний кашель.

Як подолати хворобу: лікування хронічного фарингіту

Лікування хронічного фарингіту проводиться у період загострення та може включати прийом:

  • антибіотиків виключно за рекомендаціями лікаря;
  • антигістамінних препаратів у випадку підтвердженого алергічного генезу;
  • імунотропних засобів, що посилюють природний захист організму;
  • вітамінно-мінеральних комплексних препаратів.
Дуже часто використовуються засоби для місцевого лікування — спреї, розчини для ( в тому числі для полоскання) та таблетки. Вони допомагають подолати запалення та сприяють відновленню слизових оболонок горла та глотки.

Вибір ліків для терапії має бути індивідуальним (3). Адже хвороба може бути викликана безліччю причин.

Також засобом з доведеною ефективністю для терапії дорослих та дітей може стати препарат Імупрет® від Біонорика®. Це натуральний препарат на рослинній основі у таблетках чи краплях, які комплексно допомагають подолати хворобу.

У складі такого засобу знаходиться 7 екстрактів лікарських рослин, що стимулюють імунітет, долають запалення, прискорює знищення збудників інфекції. З таким засобом хвороба зникає швидше, а ризик рецидивів зменшується.

Щоб уникнути загострень хронічного фарингіту мало подолати запалення. Треба приділяти увагу профілактиці повторного виникнення хвороби: вести здоровий спосіб життя, відмовитись від речовин, що подразнюють горло та викликають місцеве зниження імунітету (зокрема, алкоголю, тютюну та надмірно гострої їжі). Рекомендується більше гуляти на свіжому повітрі та не забувати про фізичні вправи.

Читайте також: Військовим стало простіше виїхати на лікування за кордон

1. Zhichao Li, Jilin Huang and Zhiping Hu. Screening and Diagnosis of Chronic Pharyngitis Based on Deep Learning. Int J Environ Res Public Health. 2019 May; 16(10): 1688
2. Robert W. Wolford; Amandeep Goyal; Shehla Yasin Belgam Syed etc. Pharyngitis. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan-.
3. Y L Zhao 1, F F Miao, J H Yang. [Individualized treatment of chronic pharyngitis and its clinical significance] Lin Chung Er Bi Yan Hou Tou Jing Wai Ke Za Zhi
. 2018 Jul;32(13):1006-1008.


Джерело:

Лікар назвав причини болю у горлі
Здоров'я та краса

Лікар назвав причини болю у горлі

Скарги на біль у горлі є одними із найчастіших на прийомі у сімейного лікаря....

Хворобу печінки можна запідозрити по руках
Здоров'я та краса

Хворобу печінки можна запідозрити по руках

Печінка є одним з життєво важливих органів, що відповідає за понад 500 функцій в організмі....

Лікар назвала єдині препарати, які борються із порушеннями пам'яті
Здоров'я та краса

Лікар назвала єдині препарати, які борються із

Порушення пам'яті має багато форм проявів і може бути як умовною нормою як реакція психіки на...

Добавить комментарий

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Авторизация