6 способів позбутися від болю в спині без ліків
Статистика ВООЗ стверджує, що кожна третя людина на Землі має проблеми з хребтом або суглобами. До 30-ти річного віку на періодичні або хронічні болі в хребті скаржиться близько 84% населення планети, з них більша частина припадає на поперековий відділ.
Коли дискомфорт в хребті або гострі болі дають про себе знати в повсякденному житті, а немає можливості підійти до питання комплексно, можна почати доступні, але дієві заходи у вигляді простих фізичних вправ.
{banner_news}
Кілька разів протягом дня, потрібно встати спиною до стіни, випрямитися, щоб верхівка голови торкалася до стіни, розпрямити плечі, щоб лопатки максимально притиснулися до стіни, нижче крижі, сідниці і п’яти теж торкалися до стіни.
Поперековим відділом тисніть на стіну — це зміцнить глибокі поперекові м’язи, спазм яких часто і призводить до болів. Утримуйте позицію від однієї до трьох хвилин 5-10 разів на день, по три підходи.
Теж саме вправу практикуйте в положенні лежачи на підлозі, на гімнастичному килимі. Вправа на гімнастичному килимку корисно робити перед сном.
Якщо ви відчуваєте неприємні відчуття в поперековому відділі, коли лягаєте спати — підкладіть невеликий згорнутий валиком рушник в підколінну область. Підберіть для себе розмір висоти валика до комфортного стану.
Ще один спосіб розслабити поперек перед сном або протягом дня: у положенні лежачи на спині, підтягніть зігнуті в колінах ноги до живота, і обійміть їх руками. Полежіть так кілька хвилин.
Потім зробіть м’які скручування: зігнуті в колінах ноги покладіть вправо, нижню ногу випрямити, голову поверніть вліво. Ліва рука лежить на зігнутій нозі. Плавно і глибоко дихайте, випряміться. Також повторіть вправу на ліву сторону. Зробіть цей рух кілька разів, плавно без різких і швидких рухів в повільному темпі.
Привчіть себе сидіти на фітболі.
Читайте також: Знайдено природну речовину, яка відновлює мозок після інсульту
І ще одна важлива порада, яка буде особливо актуальна для молодих мам і тих, чия робота пов’язана з важким фізичним навантаженням: піднімаючи що-небудь, завжди починайте підйом тяжкості з «прямого» хребта, фіксуйте хребетний відділ, не давайте прогнутися поперекового відділу, завжди згинайте для таких завдань, коліна.