Все ж шкодить: вживання марихуани підвищує ризик хвороб серця
07 окт, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 153 Переглядів

Все ж шкодить: вживання марихуани підвищує ризик хвороб серця

Свіже наукове дослідження виявило, що люди, які відчувають залежність від марихуани, мають підвищений ризик серцевих нападів та інсультів, порівняно з тими, хто не вживає.

У світі живе понад 200 мільйонів людей, які вживають канабіс. В близько третини з них (від 27% до 34%) виявляються розлади, пов'язані з цим вживанням. З огляду на поширення легалізації канабісу, виникають побоювання стосовно можливого зростання зловживання та його негативних наслідків.Також на тему Не для розваг, а для знеболення: чому українцям так потрібний медичний канабіс під час війни

Наприклад, в Канади, де канабіс став легальним у 2018 році, видно, що відсоток населення, який вживає, зріс на 5% за три роки і досяг 27% в 2020 році.

Недавнє дослідження вчених з Університету Калгарі в Канаді розкрило, що серед осіб, які мають залежність від марихуани, існує приблизно на 60% вищий ризик серцево-судинних захворювань.

Вчені проаналізували медичні записи майже 60 000 канадців протягом 8 років, зазначив автор роботи Аніс Баджі. Вони помітили, що у половини з них були діагнози, пов'язані з розладами, викликаними вживанням канабісу. Ризики серцево-судинних захворювань серед цієї групи були порівняно вищими в порівнянні з іншою половиною учасників дослідження, які не вживали цю рослину.

На основі проведеного аналізу дослідники дійшли до висновку, що з 2012 по 2019 рік серцево-судинні захворювання виникали у 721 особи із залежністю від канабісу (2,4%). Ці захворювання включали серцеві напади, інсульти, серцеві аритмії та захворювання периферичних судин. У порівнянні з цим, за той же період ці хвороби виявили тільки у 1,5% учасників дослідження з контрольної групи (458 осіб).

Цікаво, що підвищений ризик серцево-судинних захворювань був виявлений навіть серед тих, хто був залежними від канабісу, але не страждали на психічні розлади, не зверталися до лікарів протягом попередніх шести місяців, не приймали рецептурних ліків і не мали жодних інших супутніх захворювань.

Читайте також: Регулярне вживання вина веде до раку грудей

Ця наукова робота співпадає з даними інших клінічних і лабораторних досліджень, які також вказують на негативні впливи регулярного вживання канабісу на здоров'я. Вже раніше було виявлено зв'язок між вживанням конопель і серцевими захворюваннями, такими як інфаркт міокарда, інсульт, кардіоміопатія, атеросклероз і серцева аритмія.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Алкоголь у помірних дозах може знизити ризик серцевих захворювань, пов'язаних зі стресом
Здоров'я та краса

Алкоголь у помірних дозах може знизити ризик

Дослідники із США виявили цікавий вплив помірних доз алкоголю на мозок людини....

Названий спосіб знизити ризик захворювань серця без ліків
Здоров'я та краса

Названий спосіб знизити ризик захворювань серця

Вчені виявили спосіб, який допомагає у рази знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у...

Названий продукт, що знижує ризик серцево-судинних захворювань
Здоров'я та краса

Названий продукт, що знижує ризик

Вживання в їжу перцю чилі допомагає зменшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань, що...

Авторизация