Чи може марихуана робити нас добрішими: результати досліджень неоднозначні
22 янв, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 286 Переглядів

Чи може марихуана робити нас добрішими: результати досліджень неоднозначні

Вживання марихуани кардинально змінює наше сприйняття оточення. Вчені вирішили розібратися, чи може воно позитивно позначатися на турботі про оточуючих нас людей.

Нове дослідження пролило світло на інтригуючу потенційну користь від вживання канабісу: підвищення рівня емпатії.У ньому розглядається питання про те, як регулярні споживачі канабісу можуть мати підвищену здатність розуміти і розділяти почуття інших людей порівняно з тими, хто не вживає канабіс, пише The Washington Post.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Під час нової наукової роботи вчені порівняли емпатичні реакції 85 осіб, які регулярно вживають канабіс, і 51 людини, яка його не вживає.

Порівняння проводили за допомогою спеціального тесту, призначеного для вимірювання емпатії, а також методів візуалізації мозку, спрямованих на вивчення ділянок мозку, пов'язаних з емоційним розумінням і емпатією.

Одним із найпомітніших результатів стало те, що ті, хто регулярно вживає канабіс, показали вищі результати в розумінні емоцій інших людей.

Візуалізація мозку підтвердила ці результати, показавши, що у тих, хто вживає канабіс, підвищена зв'язність в областях мозку, пов'язаних з обробкою емпатії та емоцій.

Це дослідження ґрунтується на результатах попередніх наукових робіт, зокрема проведеного 2022 року дослідження впливу канабісу на просоціальну поведінку студентів коледжу.

Ця більш рання робота натякала на те, що у споживачів канабісу посилюється почуття турботи про інших і тенденція до безкорисливої взаємодії зі світом.

Однак зв'язок між вживанням канабісу та емпатією не є однозначним. Дослідження 2016 року, в якому використовували інший метод, показало, що хоча споживачі канабісу можуть розпізнавати емоції, їхня здатність до співпереживання може бути ослаблена порівняно з тими, хто не вживає канабіс.

Ці неоднозначні результати свідчать про те, що вплив канабісу на емпатію може сильно відрізнятися у різних людей і в різних ситуаціях.

Попри нові висновки, експерти застерігають від остаточних висновків щодо ролі канабісу в посиленні емпатії. Останні дослідження вказують радше на асоціацію, ніж на причинно-наслідковий зв'язок.

Можливо, люди, більш емпатичні від природи, просто більш схильні до вживання канабісу, або ж інші чинники, як-от риси характеру чи життєвий досвід, сприяють як схильності до вживання канабісу, так і підвищенню рівня емпатії.

Читайте також: Вчені назвали продукти, які знижують на 80% ризик інсульту

Це дослідження відкриває шлях до більш тонкого розуміння психологічних ефектів канабісу, наголошуючи на необхідності подальших досліджень для розкриття складного взаємозв'язку між вживанням канабісу і турботою про людей, які нас оточують.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Рада ухвалила закон про медичний канабіс
В УкраЇні / Здоров'я та краса

Рада ухвалила закон про медичний канабіс

Медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей, зокрема й для онкопацієнтів...

Все ж шкодить: вживання марихуани підвищує ризик хвороб серця
Здоров'я та краса

Все ж шкодить: вживання марихуани підвищує ризик

Свіже наукове дослідження виявило, що люди, які відчувають залежність від марихуани, мають...

Сліпі люди демонструють підвищену здатність відчувати власне серцебиття
Наука

Сліпі люди демонструють підвищену здатність

Під час дослідження 36 сліпих та 36 зрячих учасників, порівнянних за віком та статтю, вимірювали...

Авторизация