Фахівці розповіли про небезпеки гематогену
19 ноя, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 405 Переглядів

Фахівці розповіли про небезпеки гематогену

Гематоген дістався у спадок з радянського минулого: у СРСР його виробництво було поставлено на потік ще в 1920-х роках. Але багато західних лікарів також ще в минулому столітті називали цей продукт небезпечним.

Популярні у радянських аптеках ласощі були винайдені в Швейцарії, але там гематоген не тільки не став затребуваним – від його виробництва було вирішено відмовитися зовсім.Однак в СРСР гематоген випускався і продавався, скільки існувала сама держава, – продукт позиціонувався як засіб боротьби з дефіцитом заліза у людей в умовах неповноцінного харчування. До складу гематогену входила бичача кров, що вважалася корисною для жертв анемії.

Чому гематоген називають небезпечним, фахівці пояснили на порталі «Рамблер/доктор». За словами експертів, тварини, чия кров використовується для виробництва гематогену, відчувають страх в момент забою, і в їх кров викидається відразу дуже велика кількість гормонів стресу, конкретно кортизолу. У дітей він може провокувати розвиток нервозності, погіршення пам’яті і уваги.

Крім того, в кров тварин потрапляють ті речовини, які вони отримують з кормом, що містить добавки для активного росту, – зокрема, різні антибіотики.

Читайте також: Солодкі напої погіршують пам'ять та інтелект – вчені

Що стосується сучасних версій гематогену, в них за словами фахівців міститься занадто багато калорій, цукру і солодких добавок у вигляді меду і патоки. Вживання такого продукту небезпечно в плані набору ваги і ожиріння.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: useti.org.ua

Названо найкорисніший продукт у світі: чистить кров та наповнює вітамінами
Здоров'я та краса

Названо найкорисніший продукт у світі: чистить

Про те, як організувати здорове харчування, експерти сперечаються постійно. Але вчені мають намір...

Три продукти, яких варто уникати при гіпертонії
Здоров'я та краса

Три продукти, яких варто уникати при гіпертонії

Високий кров’яний тиск підвищує ризик серцевих захворювань та інсульту, оскільки пошкоджує стінки...

Чем для человека опасен гематоген
Здоров'я та краса

Чем для человека опасен гематоген

Любимые многими детьми плитки гематогена, напоминающие по текстуре ириски, на прилавках аптек...

Авторизация