9 хвороб, які можна отримати «у спадок» від мами
03 дек, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 720 Переглядів

9 хвороб, які можна отримати «у спадок» від мами

Здоров’я мами впливає на наше власне здоров’я набагато більше, ніж можна подумати.

Головним фактором, що визначає наше здоров’я, є наш спосіб життя: за твердженням фахівців Всесвітньої асоціації охорони здоров’я він впливає на стан здоров’я більше, ніж на 60%. Але не менш важливий вплив робить генетика: багато хвороб або особливостей ми отримуємо “у спадок” від наших батьків.Причому саме здоров’я мами багато в чому визначає, наскільки великі будуть наші ризики піддатися тим чи іншим захворюванням.

Остеопороз

Остеопороз або ослаблення кісток — вікове захворювання, якому в першу чергу схильні жінки. За статистикою, від нього страждає кожна четверта жінка у віці старше 65 років — і тільки 6% чоловіків того ж віку.

Останні дослідження підтвердили генетичну схильність до цього захворювання — тому, якщо ваша мама зіткнулася з остеопорозом, вам теж варто вживати заходи профілактики цього захворювання та бути особливо уважною до себе після настання менопаузи. Саме в цей період жінки втрачають багато кальцію, і їх кістки стають більш уразливими.

Молодість шкіри

В’янення і старіння шкіри, а також поява зморшок залежать не тільки від догляду і турботи, але і від генетики. Вік, коли шкіра починає втрачати колаген, коли з’являються перші зморшки — це те, що жінки отримують від мами.

Крім того, тип шкіри, отриманий від вашої мами, впливає на ризик розвитку раку шкіри, а також її стійкість до сонячних опіків.

Схильність до депресій

Депресії у жінок діагностуються вдвічі частіше, ніж у чоловіків: фахівці вважають, що такий розрив пов’язаний з особливостями функціонування жіночої гормональної системи і відповіді жіночого організму на стрес. Крім того, депресія у жінок частіше переходить в хронічну форму.

Експерти Гарвардської медичної школи прийшли до висновку, що депресія має в тому числі генетичну обумовленість — при цьому генетичні мутації такого роду зустрічаються тільки у жінок. Ось чому вам треба бути особливо уважною до свого психічного здоров’я, якщо у вашої мами була депресія.

Хвороби очей

Жінки більше, ніж чоловіки, схильні до такого захворювання очей, як глаукома. Крім того, у нас частіше розвивається сліпота і зниження зір. Крім того, ризик розвитку глаукоми передається від матері до дочки, і якщо ваша мама страждала від цього захворювання, вам варто частіше відвідувати офтальмолога, щоб вчасно помітити перші ознаки хвороби і вжити заходів.

Мігрень

Є безліч факторів, які впливають на появу мігрені, але генетика — один з вирішальних. Як відзначають фахівці Національного фонду охорони здоров’я США, в 80% випадків найближчі родичі тих, хто страждає від мігрені, в результаті теж піддавалися цим захворюваннями.

Новітні дослідження підтверджують, що причиною мігрені можуть бути особливості функціонування судин головного мозку — а їх багато в чому визначає генетика.

Тому якщо ваша мама страждала від мігрені, вам варто утримуватися від куріння і алкоголю, а також зменшити вживання кофеїну і по можливості уникати стресів.

Хвороба Альцгеймера

Дві третини пацієнтів, які страждають хворобою Альцгеймера – жінки. І, як вважають фахівці Асоціації Альцгеймера, справа тут не тільки в тому, що тривалість життя жінок більше, ніж чоловіків. Крім того, дослідники виявили генетичні алелі, які підвищують ризик розвитку цього захворювання.

Хвороби серця і діабет

Один з найнебезпечніших міфів про серцеві захворювання — хворобам серця більшою мірою схильні чоловіки. Але статистика спростовує цей міф: за сумою факторів найпоширенішою причиною смерті у жінок є хвороби серця і діабет другого типу.

При цьому ризик розвитку цих захворювань може бути обумовлений в тому числі генетичними факторами: як показали результати дослідження, проведеного фахівцями Американського товариства генетики людини, генетично обумовлений тип запасання жиру. І якщо він концентрується в області талії, це може підвищувати ризик розвитку захворювань.

Післяпологова депресія

Так, ризик розвитку післяпологової депресії також може передаватися «у спадок» від матері до дочки. У рамках дослідження, проведеного під керівництвом професора Джона Хопкінса, були виявлені хімічні зміни у двох генах, які, активуючись під час вагітності, можуть спровокувати наступ післяпологової депресії.

Автори дослідження сподіваються, що в майбутньому вони зможуть розробити аналіз крові, за допомогою якого можна буде під час вагітності визначити ризик розвитку депресії.

Але в будь-якому випадку, якщо ваша мама або хтось інша з близьких родичок зіткнулася з післяпологовою депресією, вам варто особливо уважно стежити за своїм психічним станом в період вагітності і після пологів.

Читайте також: Почати худнути прямо зараз: 5 простих кроків, які можна зробити вже сьогодні

Рак молочної залози і яєчників

Розвиток раку молочної залози і яєчників асоційований в тому числі з мутаціями гена BRCA1 і 2. На жаль, якщо у когось з ваших близьких родичок були діагностовані ці форми раку, ви теж можете опинитися в групі ризику. І тому вам варто особливо уважно стежити за здоров’ям, а також по можливості пройти генетичне тестування.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: dailynews.kyiv.ua

Не допоможе навіть спорт: сидяча робота значно підвищує ризик смертельного захворювання
Здоров'я та краса

Не допоможе навіть спорт: сидяча робота значно

Результати нового дослідження підкреслюють, наскільки поширеними можуть бути наслідки сидячого...

Лікар пояснив, від чого відмовитися для здорових кісток, і чи потрібний для них кальцій
Здоров'я та краса

Лікар пояснив, від чого відмовитися для здорових

Для здоров'я кісток та суглобів необхідно правильно та збалансовано харчуватися....

Стало відомо, скільки яєць на тиждень можна їсти без шкоди для здоров'я
Здоров'я та краса

Стало відомо, скільки яєць на тиждень можна їсти

Яйця є дуже корисними завдяки високому вмісту білка й вітамінів A, D, B і B12....

Авторизация