Індекс маси тіла насправді не допоможе виявити ожиріння: є ефективніший метод
22 мар, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 94 Переглядів

Індекс маси тіла насправді не допоможе виявити ожиріння: є ефективніший метод

Досить тривалий час "золотим стандартом" визначення ожиріння вважали метод вимірювання індексу маси тіла (ІМТ). Та схоже, це не так.

Учені переконують, що ІМТ не може розрізнити набір жирової маси від сухої маси, а тому є менш ефективним для діагностування ожиріння такому показнику, як співвідношення окружності талії до росту (WHtR). Далі – детальніше про нього.Дивіться також Чи знижується артеріальний тиск від кислої їжі

Деталі дослідження

Експеримент тривав 15 років – вчені стежили за станом здоров'я 7237 дітей (3667 дівчаток і 3570 хлопців), народжених у Великій Британії. У ході дослідження учасникам вимірювали загальну жирову масу і жирову масу їхнього тулуба за допомогою двоенергетичного рентгенівського абсорбціометра (DEXA).

Вимірювання проводили у віці 9, 11, 15, 17 і 24 років. Крім того, учені щоразу розраховували IMT (відповідність маси людини та її зросту) та WHtR (співвідношення окружності талії до росту).

WHtR при цьому залишався стабільним, а його результати були подібними до вимірювань DEXA.

Це перше в історії довготривале дослідження за участю понад 7000 дітей, які спостерігалися протягом 15 років, і в якому було визначено WHtR як недорогий точний показник, який відрізняє жирову масу від сухої маси, – ідеться у дослідженні.

Результати

Після закінчення спостереження за дітьми учені резюмували, що співвідношення окружності талії та зросту (WHtR) є кращим сурогатним показником ожиріння, ніж індекс маси тіла (ІМТ), для прогнозування жирової маси та розрізнення нежирної маси з дитинства до юності.

Читайте також: Як визначити свою ідеальну вагу відповідно до росту та віку

Зважаючи на ці дані, вчені вважають, що WHtR міг би замінити ІМТ в педіатрії. А тому рекомендують медикам використовувати цей метод під час діагностики дитячого ожиріння.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: ukr.media

Вчені розвіяли головний міф про причини зайвої ваги
Здоров'я та краса

Вчені розвіяли головний міф про причини зайвої

Вчені розвіяли головний міф про причини зайвої ваги...

Як визначити свою ідеальну вагу відповідно до росту та віку
Здоров'я та краса

Як визначити свою ідеальну вагу відповідно до

Багато людей помилково вважають себе надто гладкими або худими...

Несподіваний спосіб, який вбереже від кількох видів раку
Здоров'я та краса

Несподіваний спосіб, який вбереже від кількох

Ожиріння пов'язують з підвищеним ризиком розвитку 13 видів раку у жінок. Водночас дослідження...

Авторизация