Британські вчені заявили про небезпеку брудних вікон
07 ноя, 2022 0 КОМЕНТАРІЇВ 107 Переглядів

Британські вчені заявили про небезпеку брудних вікон

Вчені з Бірмінгемського університету закликали мити брудні вікна.

Вони стверджують, що вікна можуть містити токсичні забруднювачі та приховувати потенційно шкідливі забруднюючі речовини за захисною плівкою жирних кислот від продуктів приготування їжі, які можуть зберігатися протягом тривалого часу. Про це пише Scitech Daily.

Зазначається, що жирні кислоти, присутні у викидах під час приготування їжі, надзвичайно стабільні та важко розщеплюються в атмосфері. А коли вони зіштовхуються з твердою поверхнею, такою як вікно, то створюють тонку плівку, що самоорганізується й повільно накопичується і може тільки поступово руйнуватися іншими хімічними речовинами в атмосфері.

Таким чином, плівка стане більш шорсткою і витягне більше води через вологість повітря. Крім того, шкідливі забруднюючі речовини можуть потрапити в пружну кірку, де вони потім захищені від руйнування в атмосфері.

"Жирні кислоти в цих плівках самі по собі не є особливо шкідливими, але оскільки вони не розщеплюються, вони ефективно захищають будь-які інші забруднюючі речовини, які можуть бути захоплені під ними", - сказав старший автор доктор Крістіан Пфранг.

У ході дослідження команда працювала над лабораторними "проксі" - зразками матеріалу, розробленими в лабораторії, щоб наблизитись до зразків "реального світу". Вони були скручені в надтонкі плівки забруднення завтовшки всього кілька десятків нанометрів.Дослідники використовували як нейтрони, так і рентгенівські промені для вивчення нанорозмірного складу плівок та змін у їхніх поверхневих структурах. Вони змінювали вологість та кількість озону - ключового забруднювача всередині та зовні приміщень.

Читайте також: Стародавній вірус становить 8% ДНК людини і, як і раніше, контролює нас

У результаті було з'ясовано, що самоорганізоване розташування всередині плівок у вигляді повторюваних молекулярних шарів - так звана ламелярна фаза - ускладнює доступ дрібніших молекул, таких як озон, до реактивних частин жирних кислот усередині цих структур.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: korrespondent.net

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри
Наука / Відео

Вчені довели, що комахи теж люблять грати в ігри

Це дослідження почалося ще у 2017 році, тоді вчені припускали, що маленький мозок джмелів може...

Вчені розповіли, чому кішки люблять грати зі своєю
Наука

Вчені розповіли, чому кішки люблять грати зі

Багато одомашнених кішок люблять грати зі своєю "здобиччю", навіть якщо це просто їхня миска з...

Вчені розповіли, чому кішки виляють хвостом
Наука

Вчені розповіли, чому кішки виляють хвостом

Кішки не можуть прямо сказати нам, що вони відчувають, але один зі способів зрозуміти настрій...

Авторизация