Вчені попереджають, що мексиканські мумії, що подорожують, небезпечні для людей
05 апр, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 245 Переглядів

Вчені попереджають, що мексиканські мумії, що подорожують, небезпечні для людей

Шість "Мумій Гуанахуато", датованих 1800-ми роками, минулого тижня були показані на туристичній виставці Tianguis Turistico 2023, що проходила в Мехіко.

Через кілька днів після виставки дослідники забили на сполох — вчені побоюються, що вітрини, в яких були представлені останки, могли бути не герметичними, пише Express.Зазвичай, тіла виставляються поруч із місцем, де вони були виявлені, проте експонати Ель-Музея де лас Моміас ("Музей мумій") часто подорожують світом, наприклад, у 2009 році вони вже були показані у США.

Зазначимо, що йдеться про 111 мумій Гуанохуато, деякі з яких зберегли волосся, шкіру і навіть одяг. Дослідники вважають, що цьому допоміг унікальний місцевий клімат, ґрунти, багаті на мінерали, а в деяких випадках бальзамування.

Відомо, що тіла були вперше поховані під час спалаху холери у 1833 році, в рамках зусиль боротьби з поширенням інфекцій. Однак тепер дослідники вважають, що ці експонати можуть виявитися небезпечними для здоров'я відвідувачів виставки. За словами співробітників Мексиканського національного інституту антропології та історії (INAH), як мінімум одна мумія з представлених на виставці колонізована грибами й може становити загрозу для відвідувачів.

Співробітники інституту зазначають, що не можуть бути впевнені в тому, що вітрини, в яких були виставлені мумії, насправді були герметичними, а тому побоюються, що рештки, що вражені грибами, могли нашкодити сотням відвідувачів виставки. Також дослідники зазначають, що організатори виставки не зверталися до дослідників за консультацією та не врахували належним чином усі ризики, які представляють мумії для відвідувачів виставки.

Відомо, що після поховання тіла було викопано в період між 1870 і 1958 роками. Причиною, чому останки були викопані, став податок, який тоді діяв у Гуанохуато, і передбачав сплату за "вічне збереження" останків. В результаті частину тіл витягли з-під землі, а ті, що опинилися у кращому стані, зберігали у сусідній будівлі на цвинтарі.

Читайте також: Вчені виявили раніше невідоме явище на Сатурні

Вже до 20 століття останки людей стали чимось на кшталт місцевої пам'ятки — заповзятливі працівники цвинтаря брали з відвідувачів кілька песо, щоб ті могли подивитись муміфіковані останки. 1969 року будівлю офіційно перетворили на "Музей мумій", а з 2007 року тут працює постійна виставка, на якій представлено 59 експонатів.

Однією з визначних пам'яток колекції вважається муміфікований плід вагітної жінки, яка також стала жертвою холери. Зазначимо, що цей експонат також вважається найменшою мумією у світі.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Кричать від болю. Вчені виявили, що змучені рослини видають ультразвуки під час стресу
Наука

Кричать від болю. Вчені виявили, що змучені

Будь-який садівник або садівник-аматор знайомий із процесом в'янення та знебарвлення рослин, які...

Бальзамування по-єгипетськи: розкрито стародавній рецепт від
Наука

Бальзамування по-єгипетськи: розкрито стародавній

Тепер дослідники з'ясували, чому єгипетські мумії досі виглядають так добре — все це завдяки...

Вчені відкрили моторошний секрет шотландських мумій
Наука

Вчені відкрили моторошний секрет шотландських

[Тіла проаналізували за допомогою ДНК-тесту і виявилося, що вони належали шести різним людям, жоден...

Авторизация