Космічні камені підійдуть до Землі майже на 3 млн км
07 апр, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 309 Переглядів

Космічні камені підійдуть до Землі майже на 3 млн км

У Лабораторії реактивного руху NASA повідомили про те, що 3 досить великі астероїди повинні наблизитися до Землі в четвер, 6 квітня.

До цього ще 2 астероїди успішно оминули нашу планету.

Все це відбувається на тлі того, що Білий дім оголосив про ухвалення нової стратегії планетарного захисту від потенційно небезпечних космічних об'єктів, пише Forbes.За даними Лабораторії реактивного руху NASA, в середу, 5 квітня, повз Землю пронеслися два астероїди невеликих розмірів, а в четвер, 6 червня, на близькій за космічними мірками відстані від Землі повинні пролетіти ще три великі космічні камені. Один із них відноситься до категорії потенційно небезпечних.

Астероїди, які вже оминули Землю 5 квітня:

Астероїд під назвою 2023 GE має ширину 11 метрів і пролетів повз Землю на відстані 913 тисяч км. Це майже вдвічі далі, ніж Місяць від нашої планети.

20-метровий астероїд 2023 FQ7 пройшов Землю на відстані 5,75 млн км км.

Астероїди, які йдуть на зближення із Землею 6 квітня:

Найближче до Землі знаходитиметься найбільший із трьох астероїдів, що летять до нас, який називається 2023 FM. Його розмір оцінюється в 146 метрів, а це в 1,5 рази більше за розмір футбольного поля. Він повинен пролетіти повз Землю на відстані 3 млн км. У той же час цей космічний камінь є потенційно небезпечним для нашої планети з огляду на його розмір.

30-метровий астероїд 2023 FE4, а це приблизна висота 9-поверхової будівлі, має пролетіти повз планету на відстані 3,69 млн км.
Останнім у цьому тріо космічних каменів є 46-метровий астероїд 2023 FZ3, який можна порівняти з розмірами великого авіалайнера. Він повинен здійснити проліт повз Землю на відстані 4,19 млн км.

Як вже було сказано вище, у NASA повідомили про те, що переживати через ці астероїди не варто, оскільки жоден з них не повинен впасти на нашу планету. Але якби це сталося, то з огляду на їх розмір вони могли б викликати локальну катастрофу великих масштабів на місці падіння.

NASA постійно оцінює ризики, пов'язані з навколоземними астероїдами, які наближаються до нашої планети ближче ніж на 7,5 млн км. Але щоб вважатися небезпечним космічним каменем такі астероїди повинні мати розмір не менше 140 метрів.

Тому, з наведеного вище списку таким є тільки астероїд 2023 FM, який у разі входження в атмосферу Землі міг би досягти поверхні і виділити величезну кількість енергії в результаті удару. Така вибухова хвиля може запросто стерти з Землі величезний мегаполіс або кілька міст меншого розміру.

Що стосується потенційного зіткнення із Землею астероїдів 2023 FE4 і 2023 FZ3, то, за словами вчених, вони, швидше за все, вибухнуть в атмосфері, але при цьому розпадуться на частини. І ці уламки можуть завдати серйозної шкоди.

Ще 3 квітня Білий дім оголосив про нову стратегію планетарного захисту, яка допоможе виявити, приготуватися та запобігти зіткненню небезпечних астероїдів із Землею. Ця стратегія включає шість основних цілей на майбутнє десятиліття. Зокрема, йдеться про активізацію зусиль щодо виявлення потенційно небезпечних космічних об'єктів, зміцнення міжнародного співробітництва та розробки засобів для відображення будь-якої подібної потенційної космічної загрози.

Астероїдами називають космічні камені, що обертаються навколо Сонця. Вони є залишками будівельних матеріалів, з яких сформувалася наша Сонячна система, у тому числі планети та супутники. Хоча це сталося понад 4,5 млн років тому, астероїди все ще обертаються навколо нашої зірки, переважно перебуваючи на орбіті між Марсом та Юпітером.

Вчені зараз мають технології для того, щоб дуже точно передбачити траєкторію польоту того чи іншого космічного каменю, особливо якщо йдеться про їхнє зближення із Землею. Поки що в NASA заявляють, що до кінця 21 століття жоден астероїд не повинен врізатися в нашу планету. Але вчені виявили лише 40% небезпечних астероїдів, які можуть стерти з лиця Землі величезні мегаполіси, такі як Нью-Йорк.

Читайте також: Вчені виявили раніше невідоме явище на Сатурні

За даними NASA, на сьогодні вчені виявили 1278331 астероїдів, але їх кількість більша. До речі, всі ці астероїди мають загальну масу, яка насправді менша за масу Місяця.

скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

Вчені розрахували наслідки катастрофи, якщо астероїд Рюгу впаде на Землю
Наука

Вчені розрахували наслідки катастрофи, якщо

Науковці розрахували наслідки катастрофи для Землі у разі падіння астероїда Рюгу за допомогою...

До Землі летить великий астероїд
Наука

До Землі летить великий астероїд

Астероїд, діаметр якого становить близько 122 метрів, у суботу, 30 липня, о 02:02 за київським...

До Землі наближається 88-метровий астероїд
Наука

До Землі наближається 88-метровий астероїд

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) заявило, що повз Землю у...

Авторизация