Вчені вперше в історії знайшли зображення древніх тартессців
Глибоко під землею команда археологів зробила приголомшливе відкриття на місці розкопок Касас-дель-Туруньюело (Casas del Turuñuelo).
Вперше виявлено сліди древнього народу Тартесс, який жив в епоху пізньої бронзи на південному заході Піренейського півострова Іспанії, пише HeritageDaily.
{banner_news}
Культура тартессосців була дивовижним поєднанням місцевих палеоіспанських та фінікійських рис. Вони розмовляли нині вимерлою мовою, відомою як тартесська, і володіли мистецтвом металургії та металообробки. Їхні бронзові вироби славилися складним дизайном: від неглибоких жаровень у формі тарілок до витіюватих фібул і ремінних пряжок.
Тартессосці поклонялися богині, на ім'я Астарта, а також чоловічому божеству Ваалу. Вважається, що ці божества завезені через фінікійських торгових партнерів Тартесса.
Нещодавно Вища рада наукових досліджень (CSIC) оголосила про нове відкриття на місці розкопок (Casas del Turuñuelo). У руїнах святилища, яке використовували для ритуального жертвоприношення тварин, вдалося знайти перші людські зображення народу Тартесс. Рельєфи датуються 5 століттям до н. е. і є визначною знахідкою.
На двох рельєфах, схоже, зображені жіночі фігури, які можна інтерпретувати як зображення тартесських богів. Інші три рельєфи є фрагментарними і знаходяться в поганому стані, хоча на одному з них був побачили зображення тартесського воїна.
За словами дослідників, ця надзвичайна знахідка є глибокою зміною поглядів у розумінні народу Тартесс, який традиційно вважається аніконічною культурою, що представляє божественність через тваринні або рослинні мотиви, або через бетили (священні камені).
Читайте також: Вчені стверджують, що мова впливає на одужання після інсульту
Ці чудові відкриття дозволять нам краще зрозуміти культуру і вірування древнього народу Тартесс, які досі залишалися значною мірою оповиті таємницею.