Винайдено паливо, яке не загоряється від контакту з вогнем
07 окт, 2023 0 КОМЕНТАРІЇВ 133 Переглядів

Винайдено паливо, яке не загоряється від контакту з вогнем

Під час спалювання палива горить не сама рідина, а летючі молекули, що скупчуються над поверхнею і вступають у контакт із киснем і вогнем. Якщо перекрити доступ кисню, полум'я згасне, але зробити це на відкритому повітрі просто неможливо, особливо в умовах автомобільної аварії. Вчені вигадали дещо, що допоможе зробити пальне безпечнішим.За розробкою стоять інженери-хіміки з Каліфорнійського університету, що у США. Вони знайшли спосіб контролювати випари пального, фактично створивши безпечніше паливо, яке горить тільки в певних умовах і зменшує імовірність викликати випадкову пожежу під час зберігання чи транспортування. Вони також заявляють, що горіння легко контролювати.

Як це працює

"Якщо ви кинете сірник у калюжу бензину на землі, то загоряться пари газу. Ви можете відчути запах цих випарів і одразу зрозумієте, що вона летюча. Якщо ви можете контролювати випари, ви можете контролювати, чи горить паливо", – пояснює Прітвіш Бісвас, докторант хімічної інженерії UCR і один з авторів статті.

В основі нового палива лежить іонна рідина, яка є формою зрідженої солі. У неї нижча точка плавлення, ніж у столової солі, і низький тиск пари. До того ж хіміки модифікували її формулу, замінивши хлор на перхлорат.

Коли вчені спробували підпалити іонну рідину полум'ям від запальнички, загоряння не сталося. Потім, коли вони подали напругу разом із вогнем запальнички, рідина запалала. А щойно вимикали струм, полум'я згасало. Учені повторили процес кілька разів, спостерігаючи той самий результат.
Тож із новим паливом важлива наявність одночасно двох умов: вогню та електрики. Маючи лише один, загоряння не відбудеться. Звісно, існує імовірність, що під час аварії умови все-таки співпадуть, але вона значно менша, ніж наявність однієї з них окремо. Крім того, навіть якщо вимоги будуть виконані в якийсь момент інциденту, навряд чи обидві зможуть підтримуватися тривалий час, тому горіння швидко припиниться.

"Щойно ми вимкнули струм, полум'я зникло, і ми змогли повторити процес знову і знову — подавали напругу, бачили дим, підпалювали дим, він горів, потім вимикали струм", — розповів Ван Юйцзе, ще один автор дослідження.

Що більше напруги подається на рідину, то більше полум'я з більшим виходом енергії, зазначають науковці. Таким чином, їхній винахід може слугувати дозуючою або дросельною системою в двигуні. Теоретично, іонна рідина може використовуватися в будь-яких типах транспортних засобів. Крім того, її можна змішувати зі звичайним пальним, роблячи його не вогненебезпечним. Але в яких співвідношеннях — ще належить встановити.

Читайте також: Учені покращили вітряні турбіни – вони можуть працювати 30 років без ремонту

Наразі ціна такого палива дещо зависока, але лише тому, що сполуки солей не виробляються у великих кількостях. Масове виробництво знизить ціну.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: 24tv.ua

Створено
Наука

Створено "клітини-кіборги", здатні вижити в

Дослідники з Каліфорнійського університету синтезували напівживі клітини, здатні виживати за умов,...

Вчені вперше в історії перелили людині штучну кров
Наука

Вчені вперше в історії перелили людині штучну кров

Британські вчені вперше в історії перелили людині кров, яку вирощували у лабораторних умовах....

Вчені розповіли, чому кішки люблять грати зі своєю
Наука

Вчені розповіли, чому кішки люблять грати зі

Багато одомашнених кішок люблять грати зі своєю "здобиччю", навіть якщо це просто їхня миска з...

Авторизация