Таємниця виживання: як виховання дітей допомогло людям пережити неандертальців
26 май, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 349 Переглядів

Таємниця виживання: як виховання дітей допомогло людям пережити неандертальців

Колись на Землі люди та неандертальці жили пліч-о-пліч, але близько 40 тисяч років тому останні зникли, повідомляє DailyMail.

Серед причин вимирання неандертальців вчені називають інбридинг, зміну клімату та запеклі сутички з людьми. Тепер же до цього списку додалася ще одна причина.Нове дослідження на основі аналізу стародавніх зубів показало, що люди приділяли більше часу догляду за своїми дітьми, тоді як неандертальським дітям доводилося дорослішати швидше. Автори дослідження припускають, що це могло стати однією з причин зникнення неандертальців.

Дані показали, що діти неандертальців, які жили між 400 тисячами і 40 тисячами років тому, а також діти людей з епохи верхнього палеоліту (між 50 тисячами і 12 тисячами років тому) переживали однаковий рівень стресу. Однак цей стрес відбувався на різних етапах їхнього розвитку.

Команда вчених з Тюбінгенського університету в Німеччині вважає, що ці результати відображають відмінності в догляді за дітьми.

У ході дослідження було проаналізовано емаль 423 зубів неандертальців і 444 зубів людей з верхнього палеоліту.

Експерти зазначають, що горизонтальні борозенки на тоншій емалі зубів вказують на стрес у ранньому віці, який може бути спричинений хворобами, інфекціями, недоїданням, дефіцитом поживних речовин і травмами.

Загалом, кількість таких борозенок на зубах дітей і неандертальців була приблизно однаковою. Проте дефекти емалі у різних видів виникали на різних стадіях розвитку. У людей верхнього палеоліту дефекти з'являлися у віці від 1 до 3 років, коли зазвичай відбувається відлучення від грудей.

У неандертальців дефекти виникали в період після відлучення від грудей. Можливо, у цей час діти неандертальців частіше страждали від недоїдання.

У людських дітей палеоліту стрес міг бути викликаний збільшенням енергетичних потреб. Проте їхні батьки, ймовірно, змогли зменшити стрес завдяки тривалому догляду і наданню доступу до їжі.

Читайте також: У Єгипті поблизу пірамід археологи виявили дивну аномалію

Ця стратегія виховання дітей, вочевидь, не використовувалася неандертальцями, що зрештою сприяло довгостроковій перевазі виживання людей.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: drevo.uaportal.com

Жили десятки тисяч років тому: Палеонтологи знайшли три нові види гігантських кенгуру в Австралії
Наука

Жили десятки тисяч років тому: Палеонтологи

Вчені з Університету Фліндерса в Австралії представили відкриття трьох дивовижних нових видів...

На Марсі знову з'явиться рідка вода на поверхні
Наука

На Марсі знову з'явиться рідка вода на поверхні

Канали на Марсі, схожі на яри, вимиті водою, багато років не дають спокою вченим....

Учені виявили, що дельфіни по-особливому спілкуються зі своїми дітьми
Наука

Учені виявили, що дельфіни по-особливому

Якщо ви думаєте, що люди єдині, хто сюсюкає з немовлятами, ви глибоко помиляєтеся....

Авторизация