На Криті знайшли гігантський лабіринт віком 4000 років (ФОТО)
14 июн, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 1 045 Переглядів

На Криті знайшли гігантський лабіринт віком 4000 років (ФОТО)

Будівництво нового аеропорту на Криті вже допомогло вченим виявити 35 археологічних об’єктів. Нещодавно цей список поповнив древній лабіринт, який датується періодом мінойської цивілізації.

На місці, призначеному для радіолокаційної станції для нового аеропорту поблизу критського міста Кастеллі, Греція, археологи виявили велику лабіринтову будівлю площею 1800 квадратних метрів. Знахідка вже викликала ажіотаж серед науковців, які намагаються збагнути її призначення.Міністерство культури Греції назвало знахідку “унікальною і надзвичайно цікавою”, віднісши її до мінойської цивілізації, відомої своїми вишуканими палацами, яскравим мистецтвом і загадковою писемністю.

Попри тривалі розкопки, призначення споруди залишається незрозумілим. Експерти припускають, що вона могла виконувати ритуальні або релігійні функції. повідомляє focus.ua.

Будівля, оточена вісьмома ступінчастими кам’яними стінами висотою до 1,7 метра, містить менші сполучні простори і, ймовірно, мала неглибокий конічний дах. Значна кількість кісток тварин, знайдених всередині, дозволяє припустити, що її використовували для церемоній, пов’язаних з їжею і вином.

У міністерстві зазначили, що споруда не була житлом, що вказує на її общинний характер через її розмір і складну конструкцію, яка вимагала спеціальних знань і централізованого управління.

Міністерка культури Ліна Мендоні запевнила, що археологічну знахідку буде збережено, а для радіолокаційної станції оберуть нове місце.

Це дозволить збалансувати захист спадщини з розвитком аеропорту. Новий аеропорт, відкриття якого заплановане на 2027 рік, має на меті замінити аеропорт Іракліона, який обслуговуватиме до 18 мільйонів мандрівників щороку.

Структуру, яку здебільшого використовували між 2000-1700 рр. до н. е., звели приблизно в той самий період, що й перші палаци Криту, зокрема в Кноссі та Фістосі. Деякі архітектурні особливості нагадують ранні мінойські гробниці-вулики зі ступінчастими конічними дахами.

На Криті знайшли гігантський лабіринт віком 4000 років (ФОТО)
Культурна спадщина Греції часто стикається з будівельними проєктами, про що свідчать розкопки і подальше знищення поселення на вершині пагорба 3-го тисячоліття до нашої ери під час будівництва Афінського міжнародного аеропорту.

Читайте також: У Єгипті поблизу пірамід археологи виявили дивну аномалію

Новий проєкт аеропорту Кастеллі допоміг виявили щонайменше 35 археологічних об’єктів, що висвітлює постійну проблему балансу між розвитком і збереженням історичних скарбів.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: uspih.in.ua

У Єгипті поблизу пірамід археологи виявили дивну аномалію
Наука

У Єгипті поблизу пірамід археологи виявили дивну

Вчені виявили загадкову знахідку біля пірамід Гізи, які розташовані у Єгипті...

В озері Мічиган виявили стародавню споруду віком 9000 років
Наука

В озері Мічиган виявили стародавню споруду віком

На дні затоки озера Мічиган вчені виявили давню споруду, що існує тисячі років...

В Угорщині археологи виявили скарби бронзового віку, яким понад 3000 років
Наука

В Угорщині археологи виявили скарби бронзового

Вченим просто пощастило виявити набір стародавніх дорогоцінних артефактів під час розкопок, які...

Авторизация