У давньоримській гробниці знайшли найстаріше вино у світі (ФОТО)
Ще у 2019 році археологи виявили старовинний сімейний склеп в іспанській Севільї. Він був датований 1 століттям нашої ери і споруджений за часів Стародавнього Риму.
Регіон належав до області Бетика, яка була однією з ключових римських провінцій. Про це пише ScienceDirect.
Подальші дослідження дали змогу відшукати в гробниці вісім ніш, у кожній з яких розташовувалася урна. У шести урнах містився прах членів сім'ї, якій належала гробниця.
Також там знайшли різні ритуальні та побутові предмети, типові для римських поховальних традицій. Ще одна урна містила ємність із червонуватою рідиною, яку не вдалося відразу ідентифікувати.
Всередині овальної свинцевої коробки знаходилася посудина з М-подібними ручками. Її накривала куполоподібна кришка. Усередині збереглося п'ять літрів якоїсь рідини, яка потрапила в гробницю в той самий час, що й прах похованих там.
Дослідники припустили, що ця рідина може бути вином, оскільки воно відігравало важливу роль у церемоніалі Стародавнього Риму.
Щоб підтвердити або спростувати гіпотезу, вчені провели кілька складних хімічних аналізів вмісту посудини. Деякі показали наявність мінеральних солей, характерних для вина.
А інші виявили поліфеноли, які присутні у винограді та зберігаються у вині. Таким чином, вдалося підтвердити, що рідина являє собою біле вино, яке під впливом навколишнього середовища змінило колір.
Дивовижний приклад збереження вина в рідкому вигляді через майже 2000 років є свідченням передових технологій консервації, що застосовувалися римлянами, а також унікальних умов навколишнього середовища.
Дослідники підкреслюють, що проблематика збереження вина як дуже важливого продукту ретельно вивчалася в Стародавньому Римі.
Читайте також: На Криті знайшли гігантський лабіринт віком 4000 років (ФОТО)
Був варіант із додаванням цукру і солі. Вважається, що цінні вина, вироблені зараз у Хересі (Іспанія), є спадкоємцями технологій із давньоримської Бетики.