Науковці з’ясували, чи можуть динозаври знову повернутися до життя через зміну клімату
04 июл, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 3 614 Переглядів

Науковці з’ясували, чи можуть динозаври знову повернутися до життя через зміну клімату

Палеонтологи відповіли, чи можуть динозаври, такі як тиранозавр, трицератопс і стегозавр, знову еволюціонувати, якщо клімат і температура повернуться до тих умов, які були в крейдяному періоді, пише .

Так, на думку експертів, неможливо передбачити, що буде розвиватися в майбутньому, оскільки дуже багато в еволюції залежить від непередбачуваності, везіння та випадковості.Природний відбір неможливо планувати наперед, бо він відбувається миттєво, щоб пристосувати організми до нагальних викликів.

Свого часу покійний і великий американський палеонтолог Стівен Джей Гулд розмірковував: “Що станеться, якщо ми перемотаємо стрічку життя в якийсь далекий час і натиснемо кнопку “play”?

Коли б вона дійшла до наших днів, чи був би світ таким самим, яким він є зараз?”. Він стверджував, що він був би іншим, можливо, набагато іншим, повідомляє .

В еволюції немає нічого неминучого, і маленькі випадкові примхи спрямували б життя на непередбачувані шляхи, різні щоразу, коли стрічка перемотується і відтворюється.

Втім, дослідники думають, що динозаври все ж не повернулися б на Землю.

“Чим більше ми вивчаємо скам’янілості, тим більше розуміємо, що вимирання – це назавжди. Щойно вид або група вимирає, він просто не повертається.

Візьмемо, наприклад, трилобітів. Клімат сьогодні в цілому схожий на той, що був у часи їхнього процвітання в океанах, але трилобіти так і не повернулися. А як щодо чогось подібного до динозаврів, чи могли вони еволюціонувати?

Цілком можливо. Потужною силою еволюції є конвергенція: якщо різні види стикаються з однаковими кліматичними та екологічними факторами, вони часто розвивають схожі риси, щоб пристосуватися до свого оточення.

Наприклад, і динозаври (птахи), і ссавці (кажани) незалежно розвинули крила для польоту”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У давньоримській гробниці знайшли найстаріше вино у світі (ФОТО)

Також експерти додали, що якби Земля опинилася в кліматі, схожому на крейдяний період, тиранозавр і трицератопс, безсумнівно, не змогли б еволюціонувати, але інші великі, незграбні, величні рептилії могли б.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: newsyou.info

Вчені наблизилися до створення штучного життя в лабораторії
Наука

Вчені наблизилися до створення штучного життя в

Науковці з Інституту біологічних досліджень Салка зробили значний стрибок у напрямку створення...

Під Антарктидою виявили щось, що може породити гігантські цунамі
Наука / Відео

Під Антарктидою виявили щось, що може породити

Десятиліттями вчені попереджають, що найближчими роками людство зіткнеться з наслідками кліматичних...

Втрата кисню задушить більшу частину життя на Землі
Наука

Втрата кисню задушить більшу частину життя на

Сьогодні на нашій багатій на кисень планеті процвітає життя, але так, на жаль, було не завжди, і...

Авторизация