Світ виявив лише малюків: вчені назвали максимально можливий розмір тиранозаврів
03 авг, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 379 Переглядів

Світ виявив лише малюків: вчені назвали максимально можливий розмір тиранозаврів

Тиранозавр рекс уже давно набув своєї популярності в нашій культурі, ставши обличчям динозаврів, і його вивчали вчені вздовж і впоперек.

Принаймні вони вважали так, до недавнього дослідження, яке відкрило жахливі габарити ящера.



Шанси знайти найвищу людину у великому натовпі не такі вже й малі, і та сама логіка, помножена на десятки разів, може бути застосована до решток динозаврів, яких налічується не так вже й багато.

У випадку з тиранозавром рексом найбільший екземпляр, який виявили люди, може виявитися далеко не найбільшим в історії, вважають учені. Їхнє нове дослідження відкрило реальні розміри доісторичного велетня, які відрізняються від наших уявлень, пише ScienceAlert.

Нещодавнє дослідження показало, що найбільший тиранозавр міг бути приблизно на 70 відсотків масивнішим за найбільшого з відомих екземплярів, відомого як Скотті. Скотті важив близько 8 800 кг, тоді як найбільший теоретично T. rex міг досягати приблизно 15 000 кг.

Палеобіолог Джордан Меллон з Канадського музею природи і палеонтолог Девід Хоун з Лондонського університету королеви Марії вирішували завдання оцінки розмірного діапазону виду в умовах обмежених викопних даних у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Ecology and Evolution.

Вони зуміли подолати складність визначення верхніх меж розмірів будь-якого виду без вичерпної вибірки, навіть для існуючих видів. З приблизно 2,5 мільярдів живих особин T. rex вчені мають у своєму розпорядженні лише 84 відносно повні скелети, що ускладнює визначення повного діапазону розмірів цього виду.

Меллон і Хоун використовували комп'ютерну модель для створення 140 мільйонів віртуальних особин T. rex з урахуванням таких змінних, як розмір популяції, швидкість росту, тривалість життя і прогалини в скам'янілостях.

Цей метод дав змогу вченим отримати більш чітке уявлення про те, яке місце посідають відомі викопні в спектрі розмірів. Результати дослідження свідчили про те, що ми вже виявили T. rex, який був більшим за 99 відсотків усіх живих істот.

Однак розмірний діапазон останнього 1 відсотка залишається невизначеним. Щоб уточнити свої оцінки, дослідники порівняли T. rex з його найближчим живим родичем, американським алігатором, щоб врахувати можливі відмінності в розмірах між статями.

Це порівняння не ідеальне, але воно дало їм необхідну точку відліку. Оцінка максимальної маси тіла в 15 000 кг — це скоріше статистична можливість, ніж підтверджений розмір, заявляють автори.

Їм все ще необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти статевий диморфізм T. rex, а також біомеханічні та екологічні обмеження на його розміри.

Дослідження Меллона і Хоун використовувало переваги статистичного аналізу, а не фізичних зразків під час оцінки розмірного діапазону вимерлих видів. Як зазначає Хоун, "суперечки про те, хто з них найбільший, засновані на жменьці скелетів, не мають великого сенсу".

Читайте також: Науковці з’ясували, чи можуть динозаври знову повернутися до життя через зміну клімату

Один із найбільших повних скелетів T. rex, коли-небудь представлених на виставці, відомий як Сью, що зберігається в Музеї Філда в Чикаго. За оцінками вчених, Сью важила близько 9 000 кг, що трохи більше, ніж Скотті, та ілюструє існуючий розкид розмірів навіть серед відомих екземплярів.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: focus.ua

У США студент випадково відкрив новий вид динозаврів, коли робив навчальний проєкт
Наука

У США студент випадково відкрив новий вид

Студент виявив новий вид динозавра Eoneophron...

Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу: вчені знайшли новий вид динозаврів (ФОТО)
Наука / Фото

Тиранозавр не був найбільшим хижаком свого часу:

На думку вчених, Tyrannosaurus mcraeensis, ймовірно, бродив Землею за 7 мільйонів років...

На Марсі знову з'явиться рідка вода на поверхні
Наука

На Марсі знову з'явиться рідка вода на поверхні

Канали на Марсі, схожі на яри, вимиті водою, багато років не дають спокою вченим....

Авторизация