Як компенсувати собі недосип після обстрілів і безсонної ночі
Майже кожен українець зараз не висипається.
Ворог виснажує країну нічними обстрілами й повітряні тривоги часом тривають кілька годин.
{banner_news}
Як можна компенсувати собі недосип після таких безсонних ночей та обстрілів, розповіла практикуючий психолог Наталія Підлісна.
Перше правило - основне
Коли ви прокидаєтеся, ви можете обдурити мозок першими хвилинами радісного відчуття. Мозок довірливий. Те, що ви йому скажете, те й буде його зарядом енергії. Тобто якщо ви прокинулися, не давайте собі бути внутрішньо похмурими.
Відразу говоріть із собою внутрішнім голосом про радість ранку. "Як добре, що я прокинулася", "Я відчуваю, що виспалася і мені вистачить сил зробити роботу". Мозок справді думатиме, що ви виспалися. Так буде кілька годин, а потім вам потрібно лягти поспати на 20 хвилин. Тобто думки, що ви виспалися і короткий денний сон вам компенсують недосипання.
Друге правило маленьке, але важливе.
Знайдіть правильну мелодію для будильника. Мелодія не повинна бути надто спокійною, інакше ви просто не прокинетеся. Але й надто різку і гучну теж краще не вибирати, бо дратуватиметеся відразу після пробудження. Знайти свою мелодію - запорука зниження роздратування зранку.
Третє правило має стати для вас традицією
Тоді ви почнете відчувати його користь. Приділіть 3-5 хвилин потягуванням в ліжку. Тільки не різко! Тому що потягнете м'яз або почнеться судома. Потягуйтеся акуратно і думайте, якою ви гнучка людина. Ваше тіло та психіка можуть розтягуватися.
Четверте правило
Ви, швидше за все, ви й так знаєте і робите - відчинити вікно та випити води.
Небагато статистики про пробудження
Понад 60% людей почуваються трохи загальмованими в першу годину після сну, і це не страшно, якщо є гарний настрій при цьому.
І менше ніж 40% відчувають, що вони нічого не можуть робити швидко близько 15 хвилин після пробудження. Робіть повільно, це навіть краще. Так не злякаєте свій мозок.
Читайте також: Цей дешевий овоч допоможе покращити стан серця та уникнути хвороб
На стан після пробудження також впливає те, чи спали ви з кимось поруч чи ні. Наприклад, жінки, які ділять ліжко із чоловіком, відзначають зниження якості сну. А чоловіки відзначають зниження якості сну, коли проводять ніч на самоті.