Вчені створили новий синтетичний антибіотик, який знищує супербактерії
17 фев, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 1 234 Переглядів

Вчені створили новий синтетичний антибіотик, який знищує супербактерії

Новий синтетичний антибіотик показав свою ефективність проти мультирезистентних штамів бактерій. Наразі американські вчені заявили про успішні дослідження в лабораторії, але необхідні додаткові тести, щоб визначити, чи працює він на людях.

Вчені заявили, що він став ефективним проти мультирезистентних штамів бактерій у лабораторії, але наразі необхідні додаткові тести, щоб визначити, як він працює на людях.Дослідники створили новий антибіотик, який, за їхніми словами, долає різноманітні форми антимікробної стійкості.

Синтетичний антибіотик під назвою крезоміцин був ефективним проти мультирезистентних штамів бактерій, таких як Staphylococcus aureus, Escherichia coli та Pseudomonas aeruginosa.

Деякі з цих бактерій розцінюються Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) як ті що терміново вимагають нових антибіотиків.

Наразі стійкість до антибіотиків, є основною загрозою для громадського здоров’я.

Дослідники з Гарвардського університету кажуть, що темпи відкриття ефективних антибіотиків не відповідають темпам їх поширення в усьому світі через зловживання антибіотиками та відсутність стимулів для розробки цих ліків.

«Хоча ми ще не знаємо, чи крезоміцин і подібні йому препарати безпечні та ефективні для людей, наші результати показують значно покращену інгібіторну активність проти довгого списку патогенних штамів бактерій, які щороку вбивають більше мільйона людей, порівняно з клінічно схваленими. антибіотики», — сказав Ендрю Майєрс, професор хімії Гарвардського університету, який керував дослідженням.

Нова молекула є однією з кількох, які розробила команда. Вона має дещо спільне з антибіотиків під назвою лінкозаміди, антибіотик, який використовується для лікування серйозних бактеріальних інфекцій.

«Більшість антибіотиків є або натуральними продуктами, або напівсинтетичними (хімічно модифікованими) версіями натуральних продуктів. Однак може бути важко зрозуміти, як найкраще хімічно змінити антибіотики, щоб змусити їх працювати краще», — сказав старший викладач молекулярної мікробіолога в Імперському коледжі Лондона, який не брав участі в дослідженні, Ендрю Едвардс.

Ця робота є цікавою та важливою, оскільки в ній вивчалося як існуючі антибіотики зупиняють ріст бактерій. Потім дослідники використали цю інформацію, щоб створити новий антибіотик, який не тільки працює дуже ефективно, але й може подолати резистентність.

Наразі новий антибіотик націлений на бактеріальну рибосому та має покращену здатність зв’язуватися з нею.

Хоча в деяких випадках бактерії можуть виробити стійкість до антибіотиків, які направлені на рибосоми, виробляючи ферменти, які порушують здатність препарату приєднуватися до них, цей антибіотик дуже схожий на свою мішень, щоб працювати більш ефективно.

Після фази відкриття нового антибіотика проводяться дослідження, щоб виключити його токсичність у лабораторних умовах, цей період може тривати декілька років.

Наразі дослідники підтвердили, що ця сполука не пригнічує ріст людських клітин будь-якого з ключових ферментів для клітинної функції.

Читайте також: 7 щоденних звичок, які непомітно підривають здоров

«Відкриття нових антибактеріальних агентів має вирішальне значення, щоб залишатися на крок попереду бактерій, оскільки ці патогени постійно розвиваються, щоб уникнути навіть наших „останніх“ антибіотиків», — сказав співавтор дослідження та аспірант Гарвардського університету.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: nv.ua

Солодкі напої погіршують пам'ять та інтелект – вчені
Здоров'я та краса

Солодкі напої погіршують пам'ять та інтелект –

Американські вчені з університетів Джорджії та Південної Каліфорнії розповіли, що солодкі напої...

Зафіксований новий штам COVID-19 –
Здоров'я та краса

Зафіксований новий штам COVID-19 – "Пірола":

Наявні вакцини можуть бути недостатньо ефективними в боротьбі із цим штамом коронавірусу....

Вчені знайшли зв'язок між групою крові та рівнем імунітету
Здоров'я та краса

Вчені знайшли зв'язок між групою крові та рівнем

Хто може похвалитися міцним здоров’ям та відмінним імунітетом...

Авторизация