Лікарка розповіла, що буде, якщо відмовитися від солі на 10 днів
30 апр, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 180 Переглядів

Лікарка розповіла, що буде, якщо відмовитися від солі на 10 днів

Занадто велике споживання солі може досить сильно нашкодити організму, але ті, хто захоче провести експеримент і на якийсь час відмовитися від спеції, можуть зіткнутися з серйозними проблемами.

Як же реагуватиме організм, якщо людина протягом мінімум 10 днів не вживатиме сіль? Докладніше про зміни розповіла Люсія Гарсія, лікарка зі США.Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на Quora.

Медик говорить про те, що в солі присутній натрій, який грає важливу роль в організмі людини. Саме натрій допомагає засвоюватися іншим компонентам, відповідає за рух м’язів, за роботу нервової та серцево-судинної системи, позначається на метаболізмі.

Головний компонент солі – це хлорид натрію. 39% речовини припадає на натрій та 61% на хлор. Цікавим фактом є те, що приблизно 0,5 % маси людського тіла становить безпосередньо сіль.

Коли спеція потрапляє в організм людини, то досить швидко починає розщеплюватися на іони хлориду і натрію. Друга речовина дозволяє підтримувати в нормі внутрішньоклітинну та позаклітинну рідини. Особливий вплив має вона на те, щоб повноцінно функціонували нерви та м’язи.

Якщо протягом десяти днів не вживати сіль, це призведе до того, що всередині клітин і зовні порушиться осмотичний тиск. Вода почне активніше проникати всередину клітин, що спровокує їх набряк. В особливо тяжких ситуаціях можливий навіть розрив клітин.

«Брак солі в раціоні людини призводить до виникнення таких побічних реакцій, як набряк головного мозку. Легка стадія характеризується втомою, порушенням мислення, млявістю, трансом. Якщо ж стадія вже досить важка, то все може закінчитися шоком, комою та летальним кінцем», – каже медик.

Читайте також: Лікар пояснив, від чого відмовитися для здорових кісток, і чи потрібний для них кальцій

ВООЗ рекомендує вживати на добу не більше 2 г натрію дорослій людині, що становить близько 5 г солі. Це приблизно чайна ложка. Надлишок солі в раціоні також має зовсім не райдужні наслідки.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: planetanovosti.com

Як уникнути шкоди від солі: відома дієтолог дала відповідь
Здоров'я та краса

Як уникнути шкоди від солі: відома дієтолог дала

Сіль може приносити користь, якщо не вживати її занадто багато....

Медики закликають скоротити споживання солі до мінімуму
Здоров'я та краса

Медики закликають скоротити споживання солі до

Надмірне вживання солі підвищує артеріальний тиск і викликає набряклість...

Вчені розповіли дивовижний трюк, як зробити каву менш гіркою
Здоров'я та краса

Вчені розповіли дивовижний трюк, як зробити каву

Одна пікантна добавка може зробити каву так само доброю....

Авторизация