У Середземному морі виявили гігантський підводний каньйон
11 фев, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 911 Переглядів

У Середземному морі виявили гігантський підводний каньйон

Дослідники виявили у східній частині Середземного моря гігантський підводний каньйон завширшки 10 км, що утворився близько 6 млн років тому.

Про це повідомляє Live Science.Вчені вважають, що каньйон утворився коли Середземне море висохло, приблизно на 700 тис. років, коли велика протока між Атлантичним океаном і Середземним морем звузилася і закрилася. За цей час у Середземному морі залишилося величезна кількість солі завтовшки до 3 км.

Коли рівень води в морі спадав, дуже солоні води вирізали великі яри на дні моря. Дослідники зараз описують гігантський U-подібний каньйон, розташований в 75 милях (120 км) на південь від Кіпру, в глибинах середземноморського басейну Левант.

Каньйон має глибину 500 метрів і ширину 10 км. Дослідники його назвали на честь сусідньої підводної гори Ератосфена,

«Щоб пояснити підводне утворення каньйону Ератосфена, ми пропонуємо розріз щільними гравітаційними потоками, які дряпають і вирізають глибоководне морське дно», — пишуть дослідники в дослідженні.

«Обтяжені» сіллю та опадами, такі течії мчали швидше за навколишню воду і поступово вирізали в морському дні каньйон. Точний час його утворення назвати не можна, але, ймовірно, це сталося між 5,6 і 6 млн років тому. Процес розмиву міг зайняти від десятків тис. до млн років тому.

«Це відкриття проливає світло на десятирічну дискусію про те, чи утворилися Мессінські яри та каньйони, які зараз лежать під водою, над або під поверхнею моря.

«Це нове свідчення посилює аргументи того, що принаймні частина ерозії на континентальних околицях відбулася під водою», — пишуть дослідники.

Знайдений каньйон є частиною ширшої мережі каньйонів та каналів у районі, відомому як Левантський басейн, що простягається від узбережжя Сирії на півночі до Сектора Газа на півдні та на північний захід у бік Кіпру.

У Середземному морі виявили гігантський підводний каньйон
На північний захід від каньйону знаходиться глибший і давніший басейн Геродота, в який з південного сходу приходять течії, наповнені опадами.

Читайте також: В озері Мічиган виявили стародавню споруду віком 9000 років

Вчені вважають, що ці течії могли перетинати територію, де знаходиться виявлений каньйон, задовго до того, як він з'явився.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: thepage.ua

Вчені виявили сліди першого масового вимирання, про яке не знали
Наука

Вчені виявили сліди першого масового вимирання,

Відомо, що з моменту кембрійського вибуху 538,8 мільйона років тому, коли було створено багато...

Кіпаріс у Чилі невдовзі може побити рекорд найстарішого дерева у світі (ВІДЕО)
Наука / Відео

Кіпаріс у Чилі невдовзі може побити рекорд

У лісі на півдні Чилі збереглося гігантське дерево, вік якого, як вважають науковці, налічує понад...

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком 700 років
Наука

На дні озера в Норвегії виявили корабель віком

Археологи в Норвегії зробили нове відкриття....

Авторизация