Вживання кави може сприяти зниженню ризику ранньої смерті: результати дослідження
19 июн, 2024 0 КОМЕНТАРІЇВ 5 047 Переглядів

Вживання кави може сприяти зниженню ризику ранньої смерті: результати дослідження

Розумне вживання кави може збільшити тривалість життя. Як з’ясувалося, любителі напою з меншою ймовірністю помирали від інфекцій, травм, нещасних випадків, респіраторних захворювань, діабету, інсульту та серцевих захворювань.

Проаналізувавши низку багаторічних досліджень та публікацій на тему кави. І дійшло висновку, що твердження про небезпеку та шкоду кави більше схожі на міф, а сам напій сприятливо впливає на організм людини.У статті сказано, що вся справа в антиоксидантах, які щедро наявні у кавових зернах. Вони захищають організм від окислювального стресу, спричиненого пошкодженням вільних радикалів.

Вважається, що саме окислення є одним із механізмів старіння та причиною поширених серйозних захворювань, таких як рак та хвороби серця.

Зокрема, Еxpress посилається на дослідження, опубліковане у Медичному журналі Нової Англії, в якому вивчалося вживання кави та її зв’язок із загальною смертністю та смертністю від конкретних причин.

У дослідженні взяли участь 229 119 чоловіків та 173 141 жінка. З’ясувалося, що ті, хто пив найбільше кави, значно рідше вмирали протягом 12–13-річного періоду дослідження.

В іншому дослідженні, опублікованому в Європейському журналі профілактичної кардіології, було додатково вивчено споживання кави та смертність від серцево-судинних захворювань.

У його межах протягом 20 років спостерігали за жителями Норвегії віком від 20 до 79 років – всього 508 747 чоловіків та жінок. Дослідження показало, що фільтрована кава набагато корисніша для здоров’я, ніж нефільтрована.

Найбільш оптимальною кількістю чашок у межах дослідження було названо споживання чотирьох-п’яти чашок кави на день.

“За такої кількості кави у чоловіків і жінок ризик ранньої смерті знизився на 12 і 16 відсотків відповідно”, – сказано в цьому дослідженні.

Експерти зазначили, що навіть помірне споживання кави, лише однієї чашки на день, було пов’язане зі зниженням ризику ранньої смерті на 5-6%.

Читайте також: Вчені розповіли, які фрукти й овочі можуть продовжити життя

“Уся справа в поліфенолах, які захищають рослини від пошкоджень, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням сонця, а також вільними радикалами, які є молекулами, що утворюються внаслідок розщеплення кисню в рослині. Ці ж поліфеноли захищають організм від запалень”, – констатували вчені.скачать dle 10.6фильмы бесплатно


Джерело: womanlife.kyiv.ua

Збільшує ризик смертності: який спосіб заварювання кави є найшкідливішим
Здоров'я та краса

Збільшує ризик смертності: який спосіб

Вчені поставили за мету з’ясувати, як спосіб приготування кави пов’язаний зі смертністю через...

Щоденне вживання зеленого чаю і кави знижує ризик смерті у людей з діабетом
Здоров'я та краса

Щоденне вживання зеленого чаю і кави знижує ризик

Рясне вживання зеленого чаю і кави знижує ризик смерті від будь-якої причини серед людей з діабетом...

Від яких хвороб захищає кава
Здоров'я та краса

Від яких хвороб захищає кава

Думки щодо вживання кави різні - хтось вважає її наркотиком, а хтось жити не може без ранкової...

Авторизация